20 Milyar Euro Dolu Uçak! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 23, 2024
Dünya

20 Milyar Euro Dolu Uçak!

20 Milyar Euro Dolu Uçak!

Rusya'nın başkenti Moskova’da yer alan uluslararası Şeremetyevo Havalimanı’nda 2007 yılında inen bir uçağın hâlâ alanda bekletildiği iddia edildi. İddiayı ortaya atan Moskovski Komsomolets gazetesi, “Uçağın 6 yıldan beri havalimanı bir köşesinde tutuluyor olması problem değil. Asıl mesele uçağın kargo bölümündeki yükü. Elde ettiğimiz bilgilere göre yükün konşimentosuna göre bu uçak tıka basa 20 milyar Euro’yla dolu. Uçak 2007 yılında Almanya’nın Frankfurt havalimanından havalanarak para yükünü Moskova Şeremetyevo havalimanına indirmiş. Rus gümrükçüleri ise uçakta ne bulnunduğunu görünce küçük dilini yutmuş. Uçağın modeli bilinmiyor. Ancak yaklaşık 120 ton ağırlığında 20 milyar Euro’yu ancak ‘Ruslan’ tipi Rus nakliye uçağı tek seferde taşıyabilir” dendi.

GÖNDEREN İRANLI ALICI HAYIR VAKFI


Rusya’da ses getiren “Şeremetyevo havalimanında 6 yıldan beri sahipsiz 20 milyar Euro bekliyor” iddiası üzerine tıka basa para dolu hayalet uçakla ilgili başka iddialar da yayınlandı. Yine Rus gazetecileri tarafından elde edilen ek bilgiye göre 120 ton para yükünü 6 yıl önce gönderen kişi belgelerdeki pasaport kopyasına göre İran vatandaşı Farzin Ali Karoryan Mutlag gözükmekte. Yükü teslim alması gereken taraf olarak ise komşu Ukrayna merkezli bir hayır vakfı “İyi İnsanlar Dünyası” gözükmekte. Ancak bu vakıftan kimse havalimanı kapısını çalmamış.

Paralar kimin olabilir

-Haberin ardından ‘Son 6 yılda kim astronomik para kaybetti’ hesabı yapılmaya başlandı ve 2007 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Merkez Bankası’nı 66 milyar dolar dolandırmak isteyen Farzin Ali ismi akla geldi.
-İkinci ihtimale göre 20 milyar Euro’nun eski Irak lideri Saddam Hüseyin’e ait olabileceği. İddiaya göre Saddam devrilmeden bu paraları kaçırdı, emanet ettiği kişiler de bu şekilde sakladı. ABD’nin paranın izini sürememesi için 10 yıldan beri gizlenen milyarlar son 6 yıl Şeremetyevo havalimanında gözden uzak tutuluyor.

Yönetim: Yalanın daniskası

20 MİLYAR Euro dolu uçak iddiası üzerine Moskova uluslararası Şeremetyevo havalimanı yönetimi perşembe akşamı açıklama yaptı. Şeremetyevo havalimanı para dolu uçak iddiasını hiçbir yoruma girmeden tek cümleyle “Yalanın daniskası” ifadesiyle tarif etmeyi tercih etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar