Kıbrıs

20 ilkokulda müdür atamaları tamam


Duygu ALAN
Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından 7 Temmuz’da yapılan İlkokul Müdürlük Sınavı’nda başarılı olan öğretmenlerden en yüksek puanı alan ilk 20 öğretmenin müdürlük atamaları yapıldı.
İlkokul müdürlük atamaları yasa gereği öğretmenlerin tercihine göre yapıldı.
Sınavda en yüksek puanı alan ilk 20 öğretmen, sırasıyla atanmak istedikleri ilkokullar arasında tercihini yaptı.
Tercihler ise şu şekilde yapıldı: En yüksek puanı alan öğretmen 20 okuldan istediği okulu tercih etti, en yüksek puanı alan ikinci öğretmen ise kalan 19 okuldan istediğini tercih etti. Sistem bu şekilde devam etti. Sınavda en yüksek puanı alan ilk 20 öğretmen arasında tercih yapılırken puanı diğerlerine oranla en düşük olan öğretmen ise 20 ilkokuldan sona kalan hangi okul ise oraya atandı.

İşte müdür atamaları yapılan okullar
Kamu Hizmeti Komisyonu’ndan edinilen bilgiye göre, ilkokul müdürü atama listesi şu şekilde; Coygun Rahmi Yağız; Alayköy İlkokulu, Tolga Küçüker; Mormenekşe İlkokulu, Kerime Çelebi; Serhatköy İlkokulu, Erhan Ceylanlı; Cihangir-Düzova İlkokulu, Elçin Nuri; Balıkesir -Meriç İlkokulu, Tamer Kombaycı; Lapta Anaokulu, Şenel Beliğer; Mehmet Boransel İlkokulu, Ali Bolatcan; Çayırova İlkokulu, Canev Aybenk; İnönü İlkokulu, Sözer Özkaramehmet; Eşref Bitlis İlkokulu, Canan Gürkan; Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Cemal Gamar; Beyarmudu İlkokulu, Selda Ünsaldı Ersoy; Gaziköy Anaokulu, Uğur Çınar; Tepebaşı İlkokulu, Yılmaz Erdelhan; Şht. Salih Terzi İlkokulu, Levent Tezel; Serdarlı İlkokulu, Feray Konti; Yedidalga İlkokulu, Hasan Eren; Ziyamet İlkokulu, Suat Nailer; Tatlısu İlkokulu, Sinem Bolkan; Dipkarpaz İlkokulu.

Kayral: Atamalar tercihlere göre yapıldı
Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı Kamil Kayral, İlkokul Müdürlük Sınavı’nda en yüksek puanı alan 20 öğretmenin, ilkokul müdür atamalarının yapıldığını belirtti.
Atamaların öğretmenlerin puan ve tercihlerine göre yapıldığını kaydeden Kamil Kayral, şunları söyledi:
“Yasa gereği, öğretmenler, 20 okuldan hangisinde müdür olarak görev yapmak istediğine kendisini karar verir. Bu çerçevede sınavda en yüksek puanı alan ilk 20 öğretmen, sırasıyla atanmak istedikleri ilkokullar arasında tercihini yaptı. Tercih ise şu şekilde olur; en yüksek puanı alan öğretmen 20 okuldan istediği okulu tercih eder, en yüksek puanı alan ikinci kişi ise kalan 19 okuldan istediğini tercih eder. Bu şekilde tercihler devam eder. Sınavda en yüksek puan alan ilk 20 öğretmen arasında tercih yapılırken puanı diğerlerine oranla en düşük olan öğretmen ise 20 ilkokuldan sona kalan hangi okul ise oraya atanır.”

İLKÖĞRETİM DAİRESİ
İLKOKUL MÜDÜRÜ ATAMA BİLDİRİMİ

Sıra No Adı – Soyadı Görev Yeri
1 Coygun Rahmi Yağız Alayköy İlkokulu
2 Tolga Küçüker Mormenekşe İlkokulu
3 Kerime Çelebi Serhatköy İlkokulu
4 Erhan Ceylanlı Cihangir – Düzova İlkokulu
5 Elçin Nuri Balıkesir – Meriç İlkokulu
6 Tamer Kombaycı Lapta Anaokulu
7 Şenel Beliğer Mehmet Boransel İlkokulu
8 Ali Bolatcan Çayırova İlkokulu
9 Canev Aybenk İnönü İlkokulu
10 Sözer Özkaramehmet Eşref Bitlis İlkokulu
11 Canan Gürkan Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu
12 Cemal Gamar Beyarmudu İlkokulu
13 Selda Ünsaldı Ersoy Gaziköy Anaokulu
14 Uğur Çınar Tepebaşı İlkokulu
15 Yılmaz Erdelhan Şht. Salih Terzi İlkokulu
16 Levent Tezel Serdarlı İlkokulu
17 Feray Konti Yedidalga İlkokulu
18 Hasan Eren Ziyamet İlkokulu
19 Suat Nailer Tatlısu İlkokulu
20 Sinem Bolkan Dipkarpaz İlkokulu


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı