Kıbrıs

2 bin dolara KKTC kimliği aldıKKTC doğumlu olan ve yıllar önce evlenerek Ürdün’e yerleşen 1932 doğumlu Şerife Şefki isimli kadını akrabası gibi gösterip KKTC kimlik kartı alan ve ülkemizde 6 yıldır sahtekarlıkla temin ettiği KKTC kimlik kartı ile bulunan Suriyeli M.S., önceki gün yakayı ele verdi.
Devrim DEMİR“Resmi evrak sahteleyip tedavüle sürme”, “Sahte davranışla kayıt sağlamak” suçlaması ile gözaltına alınan M. S., dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Yargıç Meltem Dündar, huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Polis: Para karşılığı kimlik temin edenler aranıyor
Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hasan Selvili mahkemede verdiği ifadede, M. S. isimli kişinin “Resmi evrak sahteleyip tedavüle sürme”, “Sahte davranışla kayıt sağlamak” suçlaması ile gözaltına alındığını kaydetti. Polis memuru Hasan Selvili yapılan soruşturmada zanlının hakkı olmadığı halde 2009 yılının Ekim ayında 2 bin dolar karşılığında kendisine KKTC kimlik kartı temin etmeleri için ismi tespit edilen ve şuan aranmakta olan 3 kişi ile anlaştığını söyledi.
Selvili, zanlının anlaştığı kişilerle Nüfus Kayıt Dairesine giderek kendisini,  KKTC vatandaşı olan ve yıllar önce evlenerek Ürdün’e yerleşen 1932 doğumlu Şerife Şefik isimli kadını akrabası olarak gösterip sahte belgeyle KKTC kimlik kartı alındığını belirtti. Selvili, kimlik kartında adı geçen zanlının önceki gün tespit edilerek, tutuklandığını ancak muhtemel suç ortaklarına henüz ulaşılamadığını kaydetti.

Başa dön tuşu