Tiyatro festivali hazırlıkları sürüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 18, 2024
Magazin

Tiyatro festivali hazırlıkları sürüyor

 

ANA SPONSOR BELLİ OLDU: 5 Eylül-5 Ekim tarihlerindeki 14.Kıbrıs Tiyatro Festivali için sponsorluk imzaları atıldı Ana Sponsor Akgünler Turizm oldu

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) tarafından sunulan ve bu yıl 14’ncüsü düzenlenecek Kıbrıs Tiyatro Festivali sponsor imza töreni LTB Mimar Mehmet Vahip Salonu’nda yer alan basın toplantısı ile gerçekleşti.


Gerçekleşen basın toplantısına LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Festival Komitesi Başkanı Kıymet Karabiber,Festivalin Ana Sponsorluğu’nu üstlenen Akgünler Turizm adına Bora Özgen ile Doğuş Barçın, Platin Sponsorlar  Cyprus XP Travel adına Zeki Ziya, K.T Petrolleri adına Cem Arat, Avenue Cinemax adına ise Deniz Denner katılırken Festivalin Gümüş Sponsoru olan  Lefkoşa Belediye Çalışanları Tasarruf Kooperatifi LTD adına Levent Özverel ile Servet Yamak’ın yanısıra Festivale katkı koyan Reisler Lojistik adına Mehmet Reis ile Cookies Bake Shop adına Borga Cambaz da toplantıda hazır bulundu. Festivalin salon sponsorluğunu  ise her yıl olduğu gibi bu yılda Yakın Doğu Üniversitesi üstlendi.

Basın toplantısı sırasında LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Festival Koordinatörü Kıymet Karabiber ve katkı koyan sponsorlar birer konuşma yaptı ve sonrasında da 14’ncü festivalin sponsorluk imzaları atıldı.

fgfsgw

Karabiber: “Festival 5 Eylül-5 Ekim tarihlerinde yapılacak.Sponsorlara çok teşekkür ederiz”

Kıbrıs Tiyatro Festivali Komitesi Başkanı Kıymet Karabiber bu yıl 5 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin 14’ncüsünü duyurmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek bu yılki sponsorların çok değerli destekleriyle festivalin müjdesini verdiklerini kaydetti. Festivale iş insanlarının sahip çıkarak sanata değer verdiklerini bir kez daha gösterdiklerini ifade eden Karabiber bu adada LTB’nin sunduğu Tiyatro Festivali’nin daha uzun yıllar var olacağına dair inancının çoğaldığını vurguladı. Karabiber, “LTB Başkanı Mehmet Harmancı’ya göreve geldiği günden itibaren gösterdiği gayret ve istek ile Evrim Hıncal’a da özellikle teşekkür etmek isterim. Sponsorlarımıza festival adına çok teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Tiyatro Festivali için çalışan ekibi de yine üstün gayretlerinden dolayı tebrik ederim. Bir de Festivali’n kurucusu ve bu günlere kadar gelmesinde en büyük emek sahibi olan Yaşar Ersoy’a da tüm arkadaşlarım adına özel bir teşekkür etmek istiyorum  ”

Harmancı: “ Tiyatro Festivali, Kıbrıs’ın ve bölgenin gururu haline geldi”

LTB Başkanı Mehmet Harmancı konuşmasına bu festivalin bugüne kadar geelmesinde büyük katkısı olan tüm tiyatro camiasına ve emekçilerine teşekkür ederek başladı.  Harmancı, “Kurulduğu günden bugüne toplum yaşantısına artı bir değer katma misyonuyla gelişen ve özerklik mücadelesinden hiçbir taviz vermeden  tiyatro sahnesini adadan esirgemeyen  LBT her türlü teşekkürü hak ediyor. Kıbrıs Tiyatro Festivali de tüm ada çapında ses getiren, Kıbrıs’ın ve bölgenin gururu olan bir organizasyon haline geldi. 14’ncüsü gerçekleşecek Festival Türkiye’de de ciddi şekilde  yer almaya başladı. Türkiye’de önemli kariyere sahip tiyatro sanatçıları da festivale katılmayı bir gurur kaynağı olarak görüyor.” dedi.
Harmancı: “Destekçimiz sponsorlar festivalin yaşamasının ana kaynağı.”
Konuşmasının devamında her şartta festivale destek veren sponsorların festivalin yaşamasının ana kaynağını oluşturduğunun altını çizen Harmancı göreve geldiği günden beri her el istediklerinde o eli kendilerine uzatan turizm camiasına teşekkür etti. Öncelikle Ana Sponsor Akgünler Turizm’e ve daha sonra da sırasıyla Platin sponsorlara,Gümüş,Salon Sponsorları ile festivale katkı koyan şirketlere de

teşekkür eden Harmancı,  sponsorların kültüre ve sanata bir katkı koymayı düşündüklerinden ve festivalin bu alanda bir değer olduğunu düşündüklerinden dolayı katkı yaptıklarını kaydederek bu birlikteliklerin daha uzun yıllar sürmesi konusudaki inancını ifade etti. Harmancı: “Tüm sanatseverlerin heyecanla beklediği bir aylık tiyatro maratonu heyecanı bu basın toplantısıyla resmen başlıyor.  Bayramlar dolayısıyla birer es vererek devam edeceğiz ama yine de seyircilerin heyecanlanması için yeterince sebeb olacak.”

Özgen: “Tiyatro hem kişisel hem toplumsal gelişime çok önemli katkı koyar”


Ana Sponsor Akgünler Turizm adına Bora Özgen hem kişisel hem de toplumun medeniyet seviyesinin gelişimi anlamında sanatın önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasına tiyatronun sanat dalları içerisindeki ön sıralardaki yerini vurgulayarak devam etti. Özgen, “Şirket olarak insanların ruhlarının incelmesine katkı koyduğuna inandıımız için tiyatroya ve Kıbrıs Tiyatro Festivali’ne destek oluyoruz. Böyle bir işbrliğine vesile olduğu için Belediye Başkanı ve tüm tiyatro ekibine teşekkür ederim” dedi.

Ziya: “Başkan Harmancı’ya isteyerek verdiğimiz destek ileride de sürecek”


Platin Sponsor Cyprus XP Travel adına Zeki Ziya yaptığı konuşmada varlığını toplumdan aldıkları destekle idame ettiren bir şirket olarak alınan bu desteğin topluma bir şekilde geri dönüşünün yapılması gerektiğine inandığını kaydederek bir Lefkoşalı olarak Lefkoşa’nın gelişimi için her türlü projeye destek verdiğini ve vermeye de devam edeceğini belirtti.Ziya, “Başkan Harmancı’ya da bilerek,isteyerek destek veriyoruz ve ileriki yıllarda da bu desteğin devamının da sözünü veriyorum.Festival Lefkoşa’ya hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Arat: “Onurla ve gururla bu nitelikli festivale katkı koyuyoruz”


Platin Sponsorlardan K.T Petrolleri adına Cem Arat 4 yıldır onurla,gururla katkı koydukları Tiyatro Festivali’ne bu yıl da katkı koyduklarını belirterek daha ortada bir şey yokken sponsorların duyurulmasının bir profesyonellik göstergesi olduğunu ifade ederek bu kamuoyu önüne çıkmanın sponsorlar için önemine vurgu yaptı. 1974’te kurulan ve Kıbrıslı’nın yollardaki dostu olan şirketin nitelikli organizasyonlara sponsor olduğunu kaydederek Tiyatro Festivali’ne de bu bağlamda katkı koyduklarının altını çizdi.Arat festivale başarılar diledi ve daha nice yıllar diledi.

Denner: “ Biletler Avenue Sinema gişesi ve biletinial.com adresinden alınabilecek”


Platin Sponsorlardan Avenue Cinemax adına Deniz Denner ise böyle bir olayın içinde olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydederek yine çok nitelikli ve güzel br festival olacağına inanç belirtti. Bu yıl yine seyircilerin festival biletlerini Dereboyu’ndaki Avenue sinemaları gişesinden ve biletinial.com internet adresinden temin edebileceklerini ifade eden Denner herkese güzel bir festival diledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar