15 Yaşındaki Kızla İlişkiye 10 Tutuklama - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Türkiye

15 Yaşındaki Kızla İlişkiye 10 Tutuklama

Manisa'da 15 yaşındaki kızla para karşılığı ilişkiye girdikleri ve fuhuş yaptırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 20 kişiden, aralarında 2 banka müdürünün de bulunduğu 10 kişi tutuklandı.

AHMET ÜNSAL-MANİSA


Küçük kızla para karşılığı cinsel ilişkiye girenlere tutuklama…15 yaşındaki kızla Akhisar ve Balıkesir’de para karşılığı cinsel ilişkiye girildiği ihbarı üzerine Balıkesir ve Manisa Akhisar Cumhuriyet Savcılığı, Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. ‘Korunmaya muhtaç  çocuğun para karşılığı fuhşa zorlandığı’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı suçlarının işlendiği’ suçlamasıyla 15 yaşındaki kızla para karşılığında cinsel ilişkide bulunan toplam 20 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

BANKA MÜDÜRLERİNE TUTUKLAMA

Fuhuş soruşturması sonrasında 20 şüpheliden 10’u tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Akhisar Sulh Ceza Mahkemesi savcının tutuklama istemini yerinde bulurken,  aralarında iki banka müdürünün de yer aldığı 10 kişi cezaevine gönderildi. 7 kişinin‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 3 kişinin ise ‘çocukları fuhşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık ettirmek’ suçundan tutuklandığı öğrenildi.

HAMİLE KALINCA ORTAYA ÇIKTI

İsmi gizli tutulan 15 yaşındaki kızın hamile kalmasıyla ortaya çıkan olayın ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık talimatıyla genç kız Balıkesir Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme  İl Müdürlüğü’ne gönderildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar