1,5 milyar kişinin kaderi 7 kişinin elinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Dünya

1,5 milyar kişinin kaderi 7 kişinin elinde

1

ÇKP'nin yeni yönetiminin kamuoyuna ilan edildiği basın toplantısına katılan AA muhabiri, politbüro daimi üyelerinin sayısının 9'dan 7'ye düşürüldüğünü bildirdi.

Politbüro daimi üyeleri arasında yeni ÇKP Genel Sekreteri Şi Cinping'in yanı sıra Li Kıçiang, Cang Dıciang, Yu Cıngşıng, Liu Yunşan, Van Çişan ve Cang Gaoli yeni üyeler olarak belirlendi.


Şi'den yeni dönem mesajları

Üzerlerindeki "ciddi sorumluluğun farkında olduklarını" vurgulayan Şi, tüm etnik unsurlarıyla birlikte Çin halkının beklentilerinin üzerlerinde olduğunu ifade etti.

"Bu önemli sorumluluğu ulusumuz için aldık" diyen Şi, Çin halkının daha iyi eğitim, istikrarlı iş, daha fazla gelir, geniş kapsamlı sosyal güvenlik, sağlık, çevre ve yaşam şartlarının iyilileştirilmesi gibi dilekleri olduğunu söyledi.

Şi, "Halkın mutlu yaşam arzusunu karşılamak bizim görevimizdir" dedi ve bu konuda çaba sarfetmenin sorumlulukları olduğunu ifade etti.

Yeni koşullar altında partinin ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunun altını çizen Şi, özellikle yolsuzluk, partinin halktan kopuk olması ve parti yetkililerinin sebep olduğu formalite ve bürokrasi gibi sorunlar olduğunu dile getirdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar