Yaşam

15 kadından 26 çocuğu var bazılarını hatırlamıyor


İşsiz olmasına rağmen 26 çocuk sahibi olan Peter Rolfe, bugünlerde İngiltere’de en sık eleştirilen kişilerden biri. 64 yaşındaki adam ise tepkilere isyan ediyor.
"Benim lüks içinde yaşadığım sanılıyor ama durum çok farklı. İçki ve uyuşturucu kullanmıyorum, dışarı da çıkmıyorum. Çocuklarımı mutlu etmek adına elimden geleni yapıyorum. Zaten tüm paramı doğalgaz, elektrik ve mutfak alışverişi için harcıyorum. Bu harcamalardan sonra bana haftalık 20 sterlin kalıyor" ifadelerini kullanan Rolfe, İnsan hakları gereği kendisine yardım edilmesi gerektiğini savunuyordu.

Rolfe’nin yaşları 4 ila 44 arasında değişen 26 çocuğu var.
Rolfe’nin bu isyanı amacına ulaştı. 5 odalı bir eve kavuşan ve yıllık yaklaşık 46 bin 800 sterlin alan Rolfe, bu evde 7 çocuğu ve 2 torunuyla beraber yaşıyor.
Rolfe’nin devletten aldığı yardımların bazıları şöyle;
Aylık ev yardımı: 198 sterlin
Çocuk başına aylık yardım: 61 sterlin
Aylık gelir yardımı: 271 sterlin
Aylık sakatlık yardımı: 203 sterlin
Aylık yaşlılık yardımı: 124 sterlin


 

BİZİM VERGİMİZLE YAŞIYOR
Rofle, bazı çocuklarının annelerinin kim olduğunu ise hatırlamıyor. 14 kızı 12 oğlu olan adam, kaç defa evlendiğinden de emin değil
İşsiz olan ve devletten aldığı yardımlarla hayatını sürdüren adam, çalışanların ödedi vergilerle rahat bir hayat sürmekle şuçlanıyor.
Listede ‘unknown’ (bilinmeyen) olarak belirtilen kişiler, Rolfe’nin adını bilmediği kadınları ve çocukları temsil ediyor.
Listede ‘unknown’ (bilinmeyen) olarak belirtilen kişiler, Rolfe’nin adını bilmediği kadınları ve çocukları temsil ediyor.Başa dön tuşu