13 Gram Hint Keneviri İle Yakalandı

15 Ekim 2013 Salı | 11:21
13 Gram Hint Keneviri İle Yakalandı
Kıbrıs Town Houses

Nadire BAHADİ

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ekipleri 13 Ekim 2013 tarihinde aldıkları bir ihbarı değerlendirerek, Beyarmudu Sınır Kapısı’nda bir operasyon gerçekleştirdi. Salih Kılıç ve gazeteci Abbas Elmas’ın Güney Kıbrıs’tan uyuşturucu madde alarak KKTC’ye geçecekleri bilgisi üzerine Beyarmudu Sınır Kapısı’nda zanlıları alı koyan Narkotik ekipleri Salih Kılıç’a ait KR 798 plakalı araçta yaklaşık 13 gram Hint Keneviri türü uyuşturucu madde tespit etti. Aleyhlerinde soruşturma başlatılan Salih Kılıç ve Abbas Elmas dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak 3’er gün poliste tutuklu kalmalarına karar verildi.
Uyuşturucuyu Pile’den temin ettiler
Konu ile ilgili mahkemede ifade sunan polis memuru Hüseyin Özdesoy, 13 Ekim 2013 tarihinde alınan bilgide zanlı Salih Kılıç ve Abbas Elmas’ın Güney Kıbrıs’tan uyuşturucu madde satın alıp KKTC’ye geçeceklerini öğrendiklerini ifade etti. Özdesoy ihbar üzerine Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’nda beklemeye başladıklarını ve o esnada zanlı Salih Kılıç kullanımındaki KR 798 plakalı araç ile zanlı Kılıç ve Abbas Elmas’ın alıkonulduğunu ifade etti. Zanlılar huzurunda araçta arama yapıldığına dikkat çeken Özdesoy, araçta yaklaşık 13 gram Hint Keneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini kaydetti. Zanlıların gönüllü ifadelerinde suçlarını kabul ettiklerini ve söz konusu uyuşturucu maddeyi Pile’den satın aldıklarını beyan ettiklerini belirten Özdesoy, Salih Kılıç ve Abbas Elmas aleyhinde başlatılan soruşturmanın yeni başladığını söyleyerek zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.
“İstenilen süre fuzuli”
Mahkemede söz alan zanlı gazeteci Abbas Elmas ilk andan itibaren polise yardımcı olarak her şeyi anlattıklarını ve polise yardımcı olduklarını söyledi. Soruşturma için istenilen sürenin fuzuli olduğunu düşündüğünü ifade eden Elmas, 3 günlük tutukluluk süresini özgürlüğü kısıtlayıcı olduğunu kaydetti.
Tutuklu bekleyecekler
Mahkeme polisin başlatmış olduğu soruşturmanın salimen yürütülebilmesi maksadı ile zanlı Salih Kılıç ve gazeteci Abbas Elmas’ın 3’er gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.