11 Yıl Taciz Etti, 13 yıl sonra yakayı ele verdi

30 Mayıs 2013 Perşembe | 09:28
11 Yıl Taciz Etti

Nadire KRAŞLIOĞLU
Çayönü’nde 2000 yılından beri üvey kızı A. A.’yı elle taciz ettiği iddia edilen 65 yaşındaki Ahmet Güz, 13 yıl sonra polise yapılan şikayet üzerine tutuklandı. Ahmet Güz’ün, 2000 yılından 2011 yılına kadar üvey kızını hem taciz ettiği ve de yaşananları kimseye söylememesi için dövmekle tehdit ettiği ortaya çıktı. Üvey kızı henüz 5 yaşındayken taciz etmeye başlayan Ahmet Güz, 11 yıl boyunca A.A.’nın cinsel organını ellediği ve kendi cinsel organını da zorla ona ellettiği gerekçesiyle tutuklanarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Güz, hakkında başlatılan soruşturmanın
Konuyla ilgili mahkemede ifade sunan polis, zanlı Ahmet Güz’ün 2000 ile 2011 yılları arasında Çayönü’ndeki ikametgahında kendisi ile birlikte yaşayan A.A.’yı taciz ettiğini söyledi. Güz’ün 2000 yılından 2011 yılına kadar A.A.’ya müstehcen darp suçunu işlediğini belirten polis, ayrıca “Bu olayı birine anlatırsan seni öldürürüm” diyerek genç kıza karşı şiddet tehdidinde bulunduğunu da açıkladı. Zanlı Ahmet Güz’ün önceki gün A.A.’nın Dörtyol Polis Karakolu’na yapmış olduğu şikayet üzerine tutuklandığını belirten polis, zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi. Polis, Ahmet Güz’ün yargılanma safhasına dek teminata bağlanmasını talep etti.
Serbest bırakıldı
Yargıç, “Müstehcen darp” ve “Şiddet tehdidi” suçları ile ilgili mahkeme huzuruna çıkarılan Ahmet Güz’ün pasaport ve seyahat belgelerine el konulması yönünde emir vererek KKTC dışına çıkışını yasakladı. Güz mahkemenin uygun gördüğü 3 bin TL nakdi teminat şartını ve 2 kefil kefaletiyle imzalanacak 25’er bin TL’lik kefalet senedi şartlarını yerine getirerek yargılanıncaya dek serbest bırakıldı.