11 yaşında seks çetesinin tuzağında - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Dünya

11 yaşında seks çetesinin tuzağında

11 yaşında seks çetesinin tuzağında

İngiltere'yi bugünlerde meşgul eden konulardan biri de, Oxford kenti ve çevresinde kız çocukları tuzağa düşürerek, yetişkin erkeklerle cinsel ilişkiye zorlayan seks çetesinin faaliyetlerinin yıllarca polis tarafından görmezden gelinmesi.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, İngiliz polisi, 5 Pakistan ve 2 Kuzey Afrika kökenli İngiliz vatandaşından oluşan seks çetesinin faaliyetlerinden 2005 yılından beri haberi olmasına rağmen soruşturmayı 2010 yılında açtı.


İngiliz anne Georgina, 11 yaşındaki çocuğunun kısa süre içerisinde seks kölesine dönüştürülmesini ve sonrasında ailece yaşadıkları korkunç günleri gözyaşları içerisinde anlattı.

"Rachel okula gitmeyi seven, öğretmenlerine saygı duyan bir çocuktu. Ailemizin en genç üyesi olduğu için herkes onu el üstünde tutuyordu. Onu 'minik bebeğimiz' diye çağırıyorduk."

Okulunu seven, yaşıtlarıyla birlikte parkta oyun oynayan 11 yaşındaki kızının çok kısa bir zaman dilimi içerisinde değiştiğini belirten anne Georgina, "Rachel önce arkadaş çevresini değiştirdi. Sonra akşam yemeklerine geç gelmeye başladı. Akşamları kocamla arabayla sokak sokak dolaşarak onu bulmaya çalışıyorduk. Ancak her defasında başarısız oluyorduk" dedi.

Rachel'in yetişkin erkeklerle vakit geçirdiğini öğrendiklerini, bunu engellemeye çalıştıklarını ancak bir türlü başaramadıklarını ise talihsiz anne şu sözlerle dile getirdi: "Onu evde tutmak için her yolu denedik. Geceleri kapıları ve pencereleri kilitledik. Ancak biz uykuya daldıktan sonra her defasında kaçmayı başardı. Döndüğünde yüzü ve gövdesi morluklar içerisinde oluyordu" şeklinde konuştu.

Küçük kızlarının önce küçük hediyelerle kandırıldığını daha sonra kokain, esrar, sigara ve içkiye alıştırıldığını belirten anne Georgina, polisten ve çocuk esirgeme kurumundan yardım istemelerine rağmen her defasında başarısız kaldıklarını söyledi.

Rachel'in 13 yaşına geldiğinde sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta 700 erkekle arkadaş olduğunu belirten anne Georgina, Oxford'daki seks çetesinin çökertilmesinde yine de kızının ifadelerinin çok etkili olduğunu belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar