0-0, her ikisine de yaramadı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Köşe Yazarları

0-0, her ikisine de yaramadı

Telsim 1. Ligi’nin 17. haftasına, 32 puanlı lider Yeniboğaziçi’nin arkasından 29 puanla ikinci olarak giren Ozanköy ile 18 puanla on birinci durumda olan Tatlısu arasındaki “bölge derbisi”, ülkemiz şartlarına göre “kalabalık” sayılacak bir taraftar önünde oynandı.
Ozanköy’ün “zirve”, Tatlısu’nun ise tehlikeli bölgeden “uzaklaşma” hedefleri aynı potada kaynayınca da ortaya, mücadele katsayısı normalin üstünde olan, “heyecanlı” bir karşılaşma çıktı.
Şenol’un dört sarı kart cezalısı olması nedeniyle, iyice “gol umudu” konumuna giren Bekir’i, Zeki’nin desteğinde ileride “tek” tutan Ozanköy, Önder, Fırat, Hasan ve Hüseyin Aydıngönül’den oluşan ikinci bölge oyuncuları ile gol yolları üretmeye çalıştı. Buna mukabil antrenmanda sakatlanan Mustafa Akış’tan yoksun olarak sahaya çıkan Tatlısu, Tolga’yı gol bölgesine sürerken, gerisinde oynayan Burak ve sağ kanattan da Salih ile hem Tolga’ya yardım etmek, hem de gol pozisyonu bulmak için çalıştı. İlk 45 dakikada, tarafların birbirlerine üstünlük sağlayamadığı “heyecan” katsayısı yüksek olan karşılaşmada, her iki takım da, organize pozisyonlardan ziyade, kontra ataklardan neticeye gitmek istedi. Onlardan da “umut” kesilince iş, duran top organizasyonuna kaldı. Bir de, Ozanköy’den Bekir ve Tatlısu’dan da Burak’ın şahsi becerisine. Nitekim Burak ikinci bölgeyi iyi kontrol ederken, üçüncü bölgeye de olumlu toplar attı. Bekir ise, kendine yollanan kontra topları pozisyona dönüştürmeye çalışırken, Tatlısu taraftarlarının yüreğini ağızlarına getirdi. Ancak her ikisi de ilk devre boyunca, skoru değiştirecek golü atamadı. Attıramadı.
Taraflar ikinci devreye de “heyecan” veren aynı tempoda girmelerine karşılık, oyun anlayışlarında bir değişiklik olmadı. Hal böyle olunca da gol, oyuncuların kişisel becerilerinden ve duran top organizasyonlarından beklenir oldu. O da olmayınca ortaya, hakem Mehmet Sezener ve ekibinin, çok iyi bir yönetim göstermelerinin yanı sıra, her iki takımın da işine yaramayan pozisyonsuz ve golsüz 0-0’lık “kısır” bir sonuç çıktı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar