EğitimKıbrıs

Montessori çocukları bir harika


Kıbrıs Montessori Okulları yine farkındalık yarattı. Kıbrıs Montessori Okulları’nın Lefkoşa, ODTÜ ve Girne şubelerinde, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlediKıbrıs Montessori Okulları, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanlarını besledi.

Gün dolayısıyla Lefkoşa Montessori Okulu’nda sokaklara hayvanlar için mama, süt ve su kapları konuldu, çocuklar hem sokaktaki hayvanları hem de okul avlusundaki kümes hayvanlarını besledi.

Girne Montessori Okulu’nda bir veli gün nedeni ile dün okula evcil tavşan götürdü, bazı çocuklar bugüne kadar sadece okulca ziyaret ettikleri çiftliklerde ve hikaye kitaplarında resimlerini gördüğü tavşana ilk kez dokunma şansı buldu. Okulda ayrıca hayvan hakları ve hayvanların nasıl korunabileceği hakkında çocukları bilgilendirmek maksadı ile ek ders yapıldı.

Girne Montessori Okulu çocukları son olarak okul çevresine sokak hayvanları için su, süt ve mama kapları koydu, bazı sokak hayvanlarını elleri ile besledi.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeni ile ODTÜ Montessori Okulu’nda da etkinlik yapıldı. ODTÜ Montessori Okulu çocukları, okulun çevresini dolaşarak belli yerlere sokak hayvanları için mama, su ve süt kapları koydu.

 

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne özel, okul panosuna çeşitli hayvanların resimleri ve o hayvanların isimleri, özelliklerine ilişkin bilgilerin yer aldığı broşürler asıldı.

ODTÜ Montessori Okulu’nda daha sonra ayrıca hayvan hakları ve hayvanların nasıl korunabileceği hakkında çocukları bilgilendirmek maksadı ile ek ders yapıldı.

 Başa dön tuşu