Zor bir sezon olacak…

22 Eylül 2017 Cuma | 12:19
Mustafa Özsoy

Ülkemiz futbol liglerinde arşivin tozlu sayfalarına eklenecek yeni bir sezon daha başlıyor.

Havadis Gazetesi Spor Servisi bugün başlayacak yeni sezonun tüm ayrıntılarını okuyucularının hassasiyetini göz önünde bulundurarak aktarmak için yine her zamanki gibi iş başında olacak.
Her sezon yeni değerleri kadrosuna katarak daha da güçlenen Havadis Spor Servisi, bu sezon da bomba gibi yeni ekibiyle tüm ligleri, özellikle de Süper Ligi geniş ayrıntılarıyla siz değerli okuyucularına sunacak.
Futbol maçlarının öncesinde yaşananlar, maçların analizleri, maç sonrası gelişmeler, karşılaşmalardan en güzel enstantaneler ve tabii ki en mükemmel sayfa dizaynları ile Havadis yine farkını ortaya koyacak. Geçmiş yıllara göre bu sezon birçok sahamız iyileştirildi. Dolayısıyla gerek saha zemini gerekse ışıklandırması ile daha iyi bir seyir ve oyun keyfi sunacak düzeye erişti.  Sırada Gençler Birliği ve Lefke’nin sahalarının ışıklandırılması var.

Bu sezon gündüz maçları dışında haftada iki de gece maçı olacak.  Elbette ki bu durum görsel ve yazılı basın için zor olacaktır. Nedeni ise çok basit. Dar bir kadroya sahip olan spor servislerinin görevlendirecekleri spor yazarları, foto muhabirleri ve kameramanlar, futbolcular saha içinde terlerken saha içi ve saha dışında görevlerini en iyi şekilde yapmak için stat stat koşacaklar ve zorlukların üstesinden gelmeye çalışacaklar.

 

*** ****

Futbolumuzda özellikle bu sezon takımların yaptığı transferler dikkat çekti. Son şampiyon Yenicami, yerli birçok futbolcusunu başka takıma kaptırırken Süper Kupa’da da görüldüğü gibi defansta sıkıntı yaşayacak. Kartal zirve yarışı içinde olabilir ama şampiyonluğa biraz uzak gibi görünüyor. Mağusa Türk Gücü, birçok yıldız futbolcuyu kadrosuna kattı. MTG, geniş kadrosu ile şampiyonluğu kovalayacak ekiplerin başında gelecek. Girne takımları Doğan Türk Birliği ile Türk Ocağı, tecrübeli kadroları ile zirve yarışında olabilir. Ancak ilk yarıda zirve yarışının içinde olmalıdır ki devre arası yapacakları takviyelerle güçlenirlerse şampiyonluk yarışına ortak olabilir. Öte yandan GAÜ Çetinkaya tecrübeli futbolcuları yine kadrosuna kattı. Ve şampiyonluk adayları içinde favori takımlar arasında görülüyor.  Gençler Birliği’ni de zirve yarışı içinde olacak takımlar arasında sayabiliriz. Zirve yarışını hesaplayan bir başka takım Küçük Kaymaklı’nın ise yerli futbolcularının kaliteli olmasına rağmen, yabancı futbolcu konusunda sıkıntı yaşacak gibi görünmesi dikkat çekicidir. Büyük umutlarla getirilen Massa’nın sakatlığını bir türlü aşamaması ve yeşil siyahların orta saha ve forvete beklenen takviyeyi henüz yapamaması lige büyük bir dezavantaj ile başlamasına neden olacak.

Cihangir, belki şampiyonluğu kovalayamaz ama güçlü kadrosu ile birçok takımın canını yakacak.  Belki de şampiyonluğun kaderini değiştirecek.

Lefke son yıllarda oluğu gibi zirveyi zorlayacak bir ekip kurarken Yalova yabancıları ile bu sezon yine sürpriz sonuçlar alacak bir takım konumunda.  Diğer yandan yaptığı transferle dikkatleri üzerine çeken Binatlı, şampiyon adayları arasındaki sürpriz takımlarından birisi gibi görünüyor. Geçen sezon inişli çıkışlı bir grafik çizen Gençlik Gücü rahat bir sezon geçirecek. Geçen sezon yaşadığı düşme korkusunu bu sezon yaşamayacak.

Baf Ülkü Yurdu lige renk katacak. Dar bir bütçe ile sezona girecek olan Yeniboğaziçi ve Ozanköy’ün ligde kalmak için mücadele edecek takımlar arasında yer aldığını söyleyebilirim.  Bu sezon Süper Lig’de mücadele edecek olan Merit Alsancak Yeşilova’nın ise yabancıları çok iyi. Milli Kaleci Hasan Piro’nun yer aldığı yeşil beyazlılar ligin sürpriz takımlarından birisi olarak görünüyor.

 

*** ****

Futbolda alınan radikal kararlarla bu sezondan itibaren değişim de başlayacak. Yeni tüzükle birlikte bu sezon 16’şar takımlı sadece Süper Lig ve 1.Lig olacak.
Buna bağlı olarak da bu sezon Süper Lig’de play-out heyecanı yaşanacak. Son iki sırada yer alan takımlar direkt düşecek üçüncü takım ise play-out maçları sonunda belli olacak. Bu durum da tabi ki alt sıralardaki takımların sezon sonuna kadar varını yoğunu ortaya koyması demek.

Yeni sezonda tüm takımlarımıza başarı dilemekle beraber Havadis Spor Servisi olarak kazasız belasız fair play çerçevesi altında bir lig geçmesini diliyoruz…
Futbolun bir şov olduğunu ve bu şovun en büyük karesinin seyirci olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim…
Havadis Gazetesi Spor Servisi, yeni sezonda sadece futbolu değil salon sporları, atletizm, okul sporları ve özel turnuvaları da her zamanki gibi okuyucularına aktaracak.
Bu kadar zamandır bizimle birlikte çalışan, Havadis ailesine renk ve güç katan değerli takım arkadaşlarıma ve aramıza yeni katılan arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum.
Tabi ki bizi böyle güçlü kılan ve her zaman destekleyen siz değerli okuyucularımıza da binlerce kez teşekkürler…