Zanlılar yargılanmayı cezaevinde bekleyecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Kasım 26, 2022
KıbrısManşet

Zanlılar yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Sahte kimlikle Güney'e geçmeye çalıştılar

Türkiye’de hazırlattıkları sahte Belçika kimliğini yanlarına alarak ülkemize turist olarak gelen ve söz konusu sahte Belçika kimlik kartları ile Güney Kıbrıs’a geçmek isterken tespit edilen zanlılar Galip Akkaya ile Şuayp Akkaya tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

 


Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Hüseyin Ergüleç, olguları aktardı. Polis, zanlılar Galip Akkaya ile Şuayp Akkaya’nın Sahte evrak düzenleme ve Sahte evrakı tedavüle sürme suçuna methaldar olduğunu belirtti. Polis, zanlıların 27.03.2022 tarihinde saat 11.30 raddelerinde Lefkoşa’da Metehan Kara-Giriş Çıkış kapısına KKTC’den Güney Kıbrıs’a geçmek için gelen ve KKTC’de turist olarak bulunan Galip Akkaya (E-44 T.C) ve Şuayb Akkaya (E-52 T.C) tasarruflarında bulundurdukları ve Türkiye’de 3000 Euro para karşılığında temin ettikleri adlarına isdar olunan sahte Belçika kimlik kartlarını görevli muhaceret memuruna ibraz edip tedavüle sürdüklerini anlattı.

Polis, adı edilenlerin suçüstü tutuklandığını ve etki edebilecekleri tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

 

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar