SanatSinema

Yılmazkaya yazdığı ve yönettiği kısa filmiyle İspanya’da


 

Güldür Güldür’ün sevilen oyuncusu Meltem Yılmazkaya’nın yazdığı ve yönettiği kısa filmi Neden (Siz) İspanya’da özel gösterime girdi.

Association Cultural Turca de Cataluna’nın düzenlediği 6. Türk Film Festivali’nde gösterime giren 4 Türk filminden biri olan Neden (Siz) kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Güldür Güldür’deki tiplemeleriyle tanınan ve sevilen oyuncu Meltem Yılmazkaya’nın yazdığı ve yönettiği kısa filmi Neden (siz); 8 Nisan’da İspanya’nın en prestijli üniversitesi olan Universitat de Barcelona’da özel gösterime girdi. Association Cultural Turca de Cataluna tarafından seçilen 4 Türk kısa filmi arasında girmeyi başaran Neden (siz) kadına şiddet konusuna dikkat çekiyor. Katıldığı film festivallerinde büyük beğeni toplayan film, kadına şiddete farklı bir bakış açısı getiriyor.

Komedi dizileri ve filmlerinde güldürmesine alıştığımız sevilen oyuncu, sanatçıların toplumsal konularda farkındalık yaratma noktasında önemli konumda olduklarının altını çizerek, böyle bir konuda Türkiye’ye temsil edeceğinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirtiyor.

Çok yönlü sanatçı kişiliğe sahip olan Yılmazkaya, festival kapanışında ise İspanya’da sevilen müzik grupları arasında yer alan Lokma ile konser verdi… Sanatçının filmi ve konseri izleyecilerin beğenisini kazandı. Yılmazkaya’nın büyük beğeni toplayan kısa filminin farklı festivallerde de gösterime girmesi bekleniyor.

Meltem Yılmazkaya Hakkında:

27 Kasım 1984 yılında İstanbul’da doğan Meltem Yılmazkaya tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi ve Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Yılmazkaya, Aile Saadeti, Benim Annem Bir Melek, Şen Yuva, Benim Annem Bir Melek, Aşkın Halleri, Aldırma Gönül, Beşer Beşer adlı Tv dizilerinde yer almıştır. Sanatçı ilk sinema filmi olan Dedemin Fişi’nin ardından Böcek Yapım’ın Kaçma Birader isimli sevilen sinema filminde de yer almıştır. Çok yönlü sanatçı kişiliğe sahip olan Yılmazkaya’nın müziğe de ilgisi bulunmaktadır. Oyuncunun kendi yazdığı ve bestelediği pek çok şarkısı da bulunmaktadır.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı