Yıldız bisikletçilerimiz Avusturya’da yarışacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 3, 2022
Spor

Yıldız bisikletçilerimiz Avusturya’da yarışacak

Yıldız bisikletçilerimiz Avusturya’da yarışacak

Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu (KTBF) U17 Yıldız Erkek Karması, 12-15 Ağustos tarihlerinde Avusturya’da düzenlenecek 3. Uluslararası Alpe Adria Tour’da mücadele edecek.

Bisiklet sporunda dünyanın önde gelen profesyonel takımların yıldız alt yapılarının da yer alacağı ve yeni yeteneklerin keşfedildiği bu önemli yarışta ülkemiz adına KTBF başkanı Salih Yalızat’ın kafile sorumluluğu ve antrenörlüğünde sporcularımız Emre Kaplan, Arcan Kuzhan ve Ege Erülkü pedal çevirecek.


KTBF U17 Yıldız Erkek Karması, uluslararası yarışa katılmak üzere dün gece adadan ayrılarak Avusturya’ya gitti.

3 etaptan oluşacak olan yarışta sporcularımız, ilk gün Bireysel Zamana Karşı (Althofen) 11 km, ikinci gün Yol Yarışı (Deinsdorf) 52 km ve üçüncü gün Yol Yarışı (Klagenfurt) 39.6 km’de ter dökecek.

 

Avusturya sonrası Tokat’ta Türkiye Şampiyonası

KTBF U17 Yıldız Erkek Karması, Avusturya yarışını tamamladıktan sonra 16 Ağustos’ta Ankara’ya gidecek. Diğer sporcularımız Enes Tekkanat ve Kerem Pekmez de Ankara’da kafileye katılacak.

Kafile daha sonra ise Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 18-20 Ağustos tarihlerinde Tokat’ta gerçekleşecek Türkiye Şampiyonası 6. Tokat Puanlı Yol Yarışları’na katılmak için Tokat’a hareket edecek.

Tokat’ta yapılacak şampiyona da Yol Yarışı, Zaman Karşı ve Kriteryum olmak üzere 3 etaptan oluşacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar