FutbolKöşe YazarlarıSpor

Yenicami, Yenicami olalı böyle zulüm görmedi..!

Yenicami için Kaymaklı maçı  zirveye tutunmak için bir umut maçıydı.  

Ancak öyle olmadı .  Siyah-beyazlılar  Ruso’da Kaymaklı, kasırgasına tutuldu  ve kalesinde tam altı gol birden gördü.

Elbetteki bunda kalecisinden defansına hataların da katkısı büyüktü.

Siyah-beyazlılar son yıllarda ilk  kez  bir rakipten kalelerinde yarım düzine gol gördü.

Kaymaklı ruhunu sahaya yansıtan futbolcular ilginç dakikalarda gollerini sıraladılar. 7, 17 ve 27. dakikalarda üç gol birden buldular.  İlerleyen dakikalarda Mehmet Altın’la farkı ikiye indiren Yenicami ikinci yarıda pek direnemedi ve  oyuna giren Okafor’la  fark yeniden üçe çıktı.  Kaymaklı futbolcuları sağanak yağmurla birlikte  coşarken dakikalar 73’ü gösterdiğinde bir anda altıncı golü buldular ve skoru 6-1’e getirdiler.

Forest kasırgası Yenicami’yi götürürken siyah-beyazlılar  sahada tam bir şok yaşıyordu.

Yeşil-siyahlılarda ise her futbolcu görevini yaparken defansta Talat, yıldızlaşarak hem gol attı hem de gelen Yenicami ataklarını savuşturdu.

Siyah-beyazlıların elle tutulur bir yanı yoktu. Her ne kadar da karşılaşma 6-3 bittiyse de Kaymaklı 6’yı bulduktan sonra rahat bir futbol oynamaya başladı.

Siyah-beyazlılar da oyun içerisinde o kadar hata yaptılar ki, inanılmazdı. Belki sakatlıkların ve dar kadronun etkisi de vardı. Ama oyuna Hascan’ın solda başlaması ve  hafif sakatlığı bulunan Hasan’ın üç farktan sonra oyuna girip  Hascan’ın kendi mevkisi olan orta sahaya dönmesi çare olmadı.

Kaymaklı’nın bu galibiyetle birlikte Forest ruhunu sahaya koyması çok önemliydi. Kartal alınan bu farklı yenilgi ile birlikte zirve yarışından uzaklaştı.

Dar bir kadro ile ligde mücadele etmenin bedelini ilk devrenin bitmesine bir hafta kala çok pahalıya ödedi.

Ve zirve yarışından uzaklaşırken Kaymaklı karşısında  “ Yenicami, Yenicami olalı belki de böyle bir  zulüm görmedi”.

Siyah-beyazlar , için artık lig defteri bu yenilgi ile kapanırken bu sezon için kupaya yönelecekler. Ancak bu kadro ile kupada da başarılı olmalarının imkan ve ihtimali yoktur.

Özetle Forest oynadı Kartal seyir etti ve Forest karşısında son haftalarda aldığı yenilgilere bir yenisini daha ekleyip sahadan boynu bükük ayrıldı.

Maç süresince yağan sağanak yağmura rağmen  maça gelen seyircileri goller ısıtmış oldu.

 
Başa dön tuşu