Yenicami, Bağcıl surlarını aşamadı

0
9

Yenicami Teknik Direktörü Turan Altay, hafta içinde gazetemize yaptığı açıklamada Bağcıl karşılaşmasının en zor maçlarından biri olacağını açık bir dille ifade etti.

Altay, nedeni ise Yenicami’de geçmişte forma giyen Devrim, Murat Kertik, Erdinç, Hakan Altın yanında transfer döneminde de Ertaç’la görüşüp anlaşamadıkları bu nedenle çok zorlu bir 90 dakikanın kendilerini bekleyeceklerini söylemişti.
Ve öyle de oldu. Altay’ın korktuğu başına geldi. Yenicami rakibi karşısında uzatma dakikasında bulduğu golle bir puanı ancak kurtarabildi.
Bağcıl rakibi Yenicami’nin gücünü bildiği için 4-4-1-1 oynayıp kendi sahasında oyunu kabul eden bir futbol sergiledi.
Bağcıl’ın ani geliştireceği ataklarda Ertaç, Murat ve Hakan Altın gibi gole yakın futbolcularından gol yollarında gol arayacaktı ve karşılaşmanın 34. dakikasında Serkan’ın topa elle müdahalesi ile hakem tartışmasız penaltı noktası gösterdi. Topun başına geçen Ertaç meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. Bağcıl, bulduğu golden sonra gelişen bir atakta bu kez Hakan Altın, Serkan tarafından yere indirildi. Penaltı mıydı değil miydi? Ama bir gerçek vardı ki ikinci penaltıyı vermek de yürek isterdi ve Mehmet Sezener, ikinci kez penaltı noktasını gösteremedi. 
İlk yarıda her şey Bağcıl’ın istediği gibi gitti.
İkinci yarıda öyle Bağcıl yine kendi sahasında etten duvar ördü. Ani ataklarda da ikinci golü arıyordu. Hakan Altın’ın taşıdığı bir toptan Ertaç’a al da at dediği pozisyonda Ertaç gol yerine topu dışarıya gönderdi. Hakan Altın yine yakaladığı bir topu bu kez boşta olan Ertaç yerine kendisi vurmayı tercih edince topu kaleci Ali Duvarcı’ya teslim etti.
Yenicami, 90 dakika sahada ne yaptığını bilmez bir konumdayken sahneye çıkan Çıdam’lı yaklaşık 30 metreden attığı enfes golle takımına eşitliği sağlarken uzatma dakikalarında ise hakem Mehmet Sezener 5 dakika oyunu uzatmasına rağmen yerde kalan Bağcıl futbolcularına göz yumup oyunun soğuması neden oldu. Bu arada takımın golünü penaltıdan atan Ertaç’ın takım 1-0 öndeyken son 15 dakikada defansa çekilip kesici görevini yapması da dikkat çekerken golden sonra yine ileriye çıktı ama sonucu değiştiremedi.
Sonuç olarak Bağcıl, başkentte istediğini alırken Kartal da ilk yarayı almış oldu.