Yargıç ek ifade emri verdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 5, 2022
Kıbrıs

Yargıç ek ifade emri verdi

Yargıç ek ifade emri verdi

Devrim DEMİR

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde Narkotik polislerin operasyonu sonucu tutuklanan Ersin Bolatcıoğlu ve Murat Gargınsu aleyhine başlatılan soruşturma devam ediyor. Hafta sonu Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 2 gün tutukluluk alınan zanlılar dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı. Tutukluluk süresine itiraz eden zanlı avukatlarının talebi üzerine salonda duruşma yapıldı. Polisin tutuklama yaptığı esnada şiddete maruz kaldığını iddia eden zanlı Ersin Bolatcıoğlu, tanık olarak dinletildi ve operasyonda yaşadığını iddia ettiği olayı anlattı.
Yargıç Meltem Dündar huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında polisin soruşturmasını salimen yürütebilmesi için zanlıların 1 gün daha tutuklu kalmasına ve zanlılardan ek ifade alınarak doktor kontrolünden geçirilmelerine emir verdi. Ersin Bolatcıoğlu ve Murat Gargınsu’nun bugün yeniden mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor.


Aranan 1 kişi var
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Mustafa Zor mahkemede verdiği ifadesinde 23 Ocak 2015 tarihinde Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde şüpheli bir paket görüldüğünü ve içerisinde 2 ayrı poşette uyuşturucu madde olduğunun tespit edildiğini açıkladı.
Bölgede pusu görevi başlatıldığını söyleyen Zor, aynı gün zanlı Ersin Bolatcıoğlu’nun aracı ile olay yerine gelip içerisinde uyuşturucu madde bulunan paketi aldığı esnada suçüstü yakalandığını açıkladı. Daha sonra yaklaşık 6 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi zanlı Bolatcıoğlu’ndan almaya gelen Murat Gargınsu’nun bölgedeki polisleri fark etmesi üzerine kaçtığını söyleyen Zor, zanlı Gargınsu’nun Lefkoşa’da bulunarak tutuklandığını kaydetti.
Alınan tutukluluk süresinde operasyon yapılan bölgede geniş çaplı soruşturma yaptıklarını belirten Mustafa Zor, zanlı Ersin Bolatcıoğlu’nun sürekli o bölgede görüldüğünü ve görgü tanıklarının iddialarına göre bölgede sürekli uyuşturucu alışverişi yapıldığını iddia ettiklerini kaydetti.
Soruşturmanın devam ettiğini ve olay yerinden kaçan 1 kişinin henüz tespit edilemediğini belirten Zor, soruşturmanın selameti açısından zanlıların 2 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

Bolatcıoğlu: Başıma silah dayadılar
Polisin hafta sonu gerçekleştirdiği operasyonda şiddete maruz kaldığını iddia eden Ersin Bolatcıoğlu, tanık olarak Yargıç huzurunda dinlendi. Olay yerinde bulunma sebebinin makinistlik yaptığı için araba parçası almaya gittiğini iddia eden Ersin Bolatcıoğlu, “Olay günü operasyonu yapan polislerin bir tanesi başıma silah dayadı, anında ellerimi kelepçeleyip yüzüme yumruk attılar. Yakalandığım günün ertesi sabahı polise ifade vermek istediğimi beyan ettim ancak kimse gelmedi” şeklinde savunmasını yaptı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar