Köşe Yazarları

Yalova fırsatı tepti


Alt sıraları yakından ilgilendiren önemli maçta Yalova kendi sahasında Y. Boğaziçi’ne mağlup olarak büyük bir fırsatı tepmiş oldu. Geçen hafta zorlu Serdarlı deplasmanından puanla dönen ev sahibi ekip bu önemli maçta ne yazık ki istediği oyunu sahaya bir türlü yansıtamadı. Oyunun genelinde çok tutuk görünen sarı lacivertliler Mehmet Turgut’un golüne boyun eğerek sahadan eli boş ayrıldı.

Oyuna her iki ekipte temkinli başladı. İlk yirmi dakikada nerdeyse kalelerde pozisyon bile göremedik. Oyunun orta alana yığılması sonucu her iki takımda pozisyon üretmede oldukça zorlandı. Durgun geçen oyun 26.dakikada bir anda elektriklendi. Bu dakikada Jefrrey ile Burak arasında ceryan eden olayda, bir anda Burak yerde kaldı. Buna tepki gösteren Yalova taraftarları ile Y.Boğaziçi oyuncuları arasında atışmalar başladı. Yaklaşık 4-5 dakika duran oyun sonrası orta hakem Mehmet Malek her iki oyuncuya da sarı kart gösterdi. Meydana gelen bu olaydan sonra maçta en azından iki fırsat izleme olanağı bulduk. Bunun bir tanesinde Mehmet Turgut müsait pozisyonda topa iyi vuramayınca konuk ekip mutlak bir fırsattan yararlanamadı. Devre golsüz sonuçlanırken, soyunma odasına girişte yine istenmeyen olaylar yaşandı. Büyümeden önlenen olaylar sonrası ikinci yarıya Mehmet Malek yan hakemlerinin yerlerini değiştirmek zorunda kaldı.
İlk yarıda pozisyon üretemeyen Yalova ikinci yarıya biraz daha iyi başladı. Ertuğ’un müsait pozisyondaki vuruşu dışarı giderken, önemli bir fırsat kaçmış oldu. Konuk ekip kısa süren Yalova ataklarından sonra oyuna ağırlığını koymaya başladı. Nitekim bunun sonucunda Mehmet Turgut ile öne geçmeyi başardı. Tabi bu golde asisti yapan Mustafa’yı da unutmamak lazım. Gelen gol sonrası şuursuz akınlar geliştiren Yalova istediği fırsatları bulamayınca rakibine altın değerindeki üç puanı vermiş oldu.
Hüseyin Cantürk ile ilk maçına çıkan Y.Boğaziçi bu önemli virajı üç puan alarak dönmüş oldu. Yalova ise aldığı bu yenilgi ile taraftarlarını büyük hayal kırıklığına uğrattı.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı