Köşe Yazarları

Y. Boğaziçi şen döndü


Ligin son haftasında alacağı galibiyet ile direkt düşmekten kurtulacak olan Y. Boğaziçi zorlu Lefke deplasmanından 3-2 galip çıkarak evine mutlu ve şen bir şekilde döndü. Hafta içi Hüseyin Cantürk ile yollarını ayıran Y. Boğaziçi bu maça başkan İshak Erten tarafından hazırlanırken ev sahibi Lefke maça ideale yakın on biri ile çıktı.

Oyuna deplasman ekibi Y. Boğaziçi daha hırslı ve istekli başladı. 8. dakikada kaleci, defans anlaşmazlığından topu önünde bulan Mehmet Çağakan boş kale yerine topu dışarı gönderince Y.Boğaziçi mutlak bir golden oldu. Ataklarını sürdüren deplasman ekibi Lefke kalesinde etkili olduysa da beklediği golü bir türlü bulamadı. Bu önemli atakları gol yemeden atlatan Lefke geliştirdiği ilk önemli akında golcüsü Kasım ile öne geçmeyi başardı. Gelen bu gol Y. Boğaziçi’ni demoralize ederken Lefke üst üste bulduğu net fırsatlardan yararlanamadı. Devre Lefke’nin 1-0 üstünlüğünde sona erdi.
İkinci yarıya da Lefke etkili başladı. Bulduğu pozisyonları golle sonuçlandıramayan ev sahibi ekip beklenmedik bir anda kalesinde golü görünce maça denge geldi. Ancak golün şokunu erken atlatan Lefke, defans hatasını iyi değerlendiren golcüsü Kasım ile tekrar öne geçti. Kaybedecek bir şeyi kalmayan deplasman ekibi Y. Boğaziçi tüm hatları ile rakip kaleye yüklenirken çok geçmeden eşitlik sayısını kaydetti. Gelen bu eşitlik sayısından sonra oyunda Y.Boğaziçi’nin etkiliğini gördük. Kazanmaktan başka çaresi olmayan deplasman ekibi 77. dakikada Mehmet Turgut’un golü ile tekrar hayata döndü.
Oyunun kalan bölümlerinde skoru korumayı bilen Y.Boğaziçi çalan son düdükle büyük bir mutluluk yaşadı. Alınan bu sonuçla direkt küme düşmekten kurtulan Y.Boğaziçi play-out oynamaya hak kazandı. Ev sahibi Lefke ise ilk haftadaki Yenicami yenilgisinden sonra, sahasında ligdeki ikinci yenilgisini almış oldu. Bu sonuçla ligi 3. sırada tamamlayan Lefke, artık tüm dikkatini cuma gün oynayacağı kupa finaline çevirdi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı