Köşe Yazarları

Vuslat başka bahara


Şampiyonluk umutlarını ligin final haftasına taşımak isteyen K.Kaymaklı deplasmanda Yeniboğaziçi’ni mağlup etse de Lefkoşa’da Yenicami’nin galibiyeti tüm sezonun hesaplarını sıfırla çarptı.
Kasabın et, koyunun can derdi niteliğindeki maçta Yeniboğaziçi var olmak, Kaymaklı ise umut yeşertmek için mutlak galibiyete ihtiyacı vardı. Kaymaklı oyuncuların bedeni Yeniboğaziçi’nde olsa da kafalar Lefkoşa’daydı. Zeminin etkisiyle parmak ucunda oynayan kaymaklı, devrede tek pozisyon üretebildi, bunu da golle sonuçlandırdı. İlk yarıda gol dışında etkisiz olan kanatların oyuna girmesi ve özellikle Salih Güvensoy’un atılan üç gole müthiş katkısı rakibin direncini kırdı. Derviş’in organizasyon becerisi Esin’in son vuruşlarda doğru yerde bulunması Yenicami’nin şampiyonluk gününde Kaymaklı’nın züğürt tesellisi oldu. Son üç yılda teknik direktör istikrarı yakalayamayan, kadro mühendisliğini beceremeyen Kaymaklı’nın şampiyonluk vuslatı başka bahara kaldı. Yeni sezona kadar Kaymaklı yönetimi takkeyi öne koyup başta oyuncu profili olmak üzere radikal değişikliğe gitmesi şart.
Lig boyunca yakaladığı fırsatları elinin tersiyle iten Yeniboğaziçi, Kaymaklı mağlubiyeti ile küme düşmenin eşiğine geldi.
Kaymaklı karşısına beşli savunma ile önce güvenliği sağlayıp tek forvet Diallo ile gole gitmeyi planlayan Yeniboğaziçi ilk 45 dakikalık bölümde üç topu bir araya getirmedi. Mehmet Barkınay’ın boşalttığı bölgeden rakibin bulduğu golle irkilen Yeniboğaziçi, ikinci yarıda Mehmet Turgut’un oyuna alınması orta alana çekilen Jefrey’nin de üretkenliğini ispatlaması rakip kalede baskı yarattı. Ancak kronik savunma zaafları ve bireysel hatalar maçın dengeye geldiği bölümde kopmanın sebebi oldu.
Kırmızı lacivertliler haftaya Lefke deplasmanında kader maçına çıkacak. Rakipleri Yalova’nın küme düşen Gençlik Gücü ile oynayacağı düşünülürse Süper Lig’den düşmemek için galibiyetten başka şansı yok.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı