SanatSinema

Uyarılara rağmen çekilen film vizyonda

Bu bölüm, Jannah Extinsions Eklentisini gerektiren bazı kısa kodları içerir. Tema Menüsünden> Eklentileri Yükle'den yükleyin.

[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]G[/dropcap]erçekleştirilen “Gerçek Cin Hikayeleri Arıyoruz” kampanyasıyla, Anadolu’nun her bölgesinden gönderilen hikayelerden seçilerek oluşturulan “Azem 3 Cin Tohumu” 8 Nisan 2016 Cuma günü vizyona girdi.

Çekim yerleri konusunda halkın; “gitmeyin akli dengenizi kaybedersiniz” uyarılarına rağmen yapımcıların tamamladıkları film, Anadolu’nun en korkunç hikayesi olma iddiasını taşıyor.

Olayların yaşandığı gerçek mekanlarda çekimleri tamamlanan “Azem 3 Cin Tohumu” filmi için Retropro yapımcıları 1 yıl süresince yaptıkları araştırmalarda halktan sürekli “gitmeyin, çekmeyin akli dengenizi kaybedersiniz” uyarıları aldıklarını söylediler.

Anadolu’da yaşanmış en korkunç hikaye

Filmin çekildiği yerleşim bölgesi, kişi hak ve özgürlükleri dikkate alınarak özellikle gizli tutuluyor. Beş bin hikaye arasından seçilerek hazırlanan filmin bir diğer özelliği ise, mekanların; çekimler sırasında danışman hocalar tarafından dini usüllere göre okunması olarak belirtiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=kAAzj39bWj0
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı