Köşe Yazarları

Ülkü Yurdu  geçit vermedi


İki taraf açısından büyük önem taşıyan  maçta rakibini  mağlup eden  Ülkü Yurdu  hem altın değerindeki üç puanın  sahibi oldu, hem de rakibi Doğan Türk Birliği’nin şampiyonluk umutlarını sonlandırdı. Özellikle ikinci yarısı oldukça hareketli geçen maçta rakibini 2-1 yenmeyi başaran ev sahibi ekip, son iki haftaya  avantajlı bir durumda girmeyi başardı. Doğan Türk Birliği ise mutlak galibiyet için geldiği karşılaşmadan istediği  sonucu alamadı ve sahadan yenik ayrılarak şampiyonluk şansını yitirmiş oldu.

Oyuna  her iki takım da  karşılıklı ataklarla başladı. İlk  bölümlerde  Doğan Türk  Birliği  biraz daha  etkili görüldüyse de istediği  fırsatları  yaratamadı. Daha sonra oyunda daha iyi organize olan  ve rakibinin  üzerine giden  Ülkü  Yurdu  çok önemli fırsatlar yakaladı. Önce Felix, sonra da Berk Çakır  karşı karşıya pozisyonlarda kaleci Okyanus’u geçemedi. Ataklarını  devam ettiren ev sahibi  ekip beklediği gole ilk yarının sonlarında ulaşmayı  başardı. Felix’in  kale içerisine yaptığı  ortayı iyi takip eden Joseph kafa ile takımını öne geçiren golü  kaydeden  futbolcu oldu.

İkinci yarıya atak başlayan Doğan Türk Birliği daha ilk dakikada  net bir fırsattan  yararlanamadı. Ahmet  Coşkun’un  pasında Okafor  karşı karşıya pozisyonda kaleci Erdoğan’ı geçemedi. Ancak  atak üstünlüğünü  bırakmayan deplasman

ekibi beklediği eşitlik  sayısına yine Okafor  ile ulaştı. Gelen  beraberlik  golünden sonra oyun daha da hareketlendi. İki  takım da  iyi fırsatlar  yakalamasına rağmen golü bulan taraf  ev sahibi  ekip oldu. Ahmet Hatay’ın  kullandığı  köşe atışında topla ön direkte  buluşan Felix  takımını galibiyete taşıyan  golü kaydetti. Öne geçen Ülkü  Yurdu  büyük moral bulurken, Doğan Türk Birliği eşitliği bulmak için  rakip kaleye  yüklendi. Sonuçta  kalan dakikalarda  rakibine geçit vermeyen Ülkü Yurdu  sahadan  galip ayrılan taraf oldu. Dünkü maçta  Felix, Ahmet  Hatay, Joseph ve kaleci Erdoğan oynadıkları futbol ile takımlarının aldığı galibiyette  öne çıkan isimlerdi.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı