Tübitak ödülleri dağıtıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Aralık 4, 2022
Kıbrıs

Tübitak ödülleri dağıtıldı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları 1. Aşama Sınavı Bölgesel Değerlendirme, 20. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı 1. Aşama sınavı ve Haziran 2015 IGCSE sınavlarında dereceye girenlere belgeleri törenle dağıtıldı.

Lefkoşa Türk Maarif Koleji, Rauf Raif Denktaş Kültür Salonu’ndaki tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı,Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova’nın konuşmasıyla devam etti.Törende Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de müzik dinletisi sundu.


23’üncü Ulusal Bilim Olimpiyatları, Birinci Aşama Sınavları Bölgesel Değerlendirmesi’nde 5 dalda 15 kişiye ve 20’inci Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı 1. Aşama Sınavında da 6 kişiye ödül verildi.

Haziran 2015 IGCSE sınavlarında ise, 5 dalda 2 Dünya birincisine ve 3 Kıbrıs birincisine öğretmenleriyle birlikte belgeleri takdim edildi.

Tübitak ödülleri dağıtıldı

BEROVA

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, bakanlık olarak karnelerin dağıtılmasıyla yeni eğitim yılına hazırlanmaya başladıklarını belirterek, bugün de akademik yılın tamamlanmasıyla öğrencilerin akademik başarılarını ödüllendirmek için toplandıklarını söyledi.

Okul içerisindeki görevlerini tamamlayarak dünyada yapılan sınavlara katılıp başarı elde eden öğrencileri kutlayarak bu öğrencilere destek olan öğretmenlerine de teşekkür eden Berova, bu ödüllerin verilen emeğin karşılığı olduğunu belirtti.

Berova bu başarılardan kendileri kadar öğrencilerin de gururlanması gerektiğini kaydederek, ülke olarak bu başarıların devamını arzuladıklarını ifade etti.

Tübitak ödülleri dağıtıldı1

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar