FutbolKöşe YazarlarıSpor

Teselli puanı


 Mustafa ÖZSOY

 İki başkentlinin mücadelesinde GG ile Küçük Kaymaklı aldıkları birer puana sevinsinler mi, üzülsünler mi?

Gerek Gençlik Gücü gerekse Kaymaklı’nın konumu nedeniyle mutlaka puan almak zorunda oldukları karşılaşmadan birer puan çıkarabildiler.

İlk yarıda vasatın altında geçen mücadele sadece Muhammed Nazik’in duran toptan Kaymaklı’ya kazandırdığı golden başka  kaleleri zorlayacak gol girişimleri  iki takımın da neredeyse yok denecek kadar azdı.Bir de iki takımın yaşadığı şanssızlık vardı.

24.dakikada GG’den Özgür sakatlanıp oyun dışı kalırken bu kez 45. dakikada Kaymaklı’da Bahadır sakatlanıp oyun dışı  kaldı.

İlk yarısı böylesine sıkıcı bir karşılaşmanın ikinci yarısı tam aksine geçti.  Gelen goller,  kaçan gollerle birlikte  sahada hareketlik ve dişe diş bir mücadele vardı.

Sakatlıklar nedeni ile saha içinde yapılan oyuncu değişiklikleri iki takımın işini daha da kolaylaştırdı.

Ümitcan’ın sağdan taşıdığı topta İdan ile beraberliği bulan GG  bir anda oyun üstünlüğünü de ele aldı.

Özelikle sağ kanattan getirdiği toplar ve Boateng’in kendi  çabası ile gol girişimleri GG’nin ikinci gol sinyallerini veriyordu.

Son haftaların başarılı futbolu ve attığı gollerle GG’ye hayat veren Boateng  Kaymaklı defansının  duraklamasından faydalanarak muhteşem bir vuruşla takımını öne geçiren golü kaydetti.

GG ikinci yarıda rakibinin üstüne gidip üçüncü golü ararken 82. dakikada İltaç’ın Hüseyin Adal’a yaptığı hareketle kırmızı kart görüp oyun dışı  kalması Kaymaklı’yı yeniden gol için umutlandırdı. Ancak yeşil-siyahlılar Bello’nun direk sentrfor değil de orta sahada oynatılması gol yollarında sıkıntı yaratırken GG defasının işini kolaylaştırdı.

Ancak maçın uzatma dakikasının son saniyesinde  Kaymaklı’ya Asare’nin muhteşen golü ile beraberliği  ve bir puanı kapmış oldu. Sonuçta iki takımda sahadan birer puanla ayrılırken tek tesellileri rakiplerinin de haftayı puan kaybıyla kapatmasıydı.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı