Köşe Yazarları

Ter kurumaya görsün

Süper Lig’den düşen üçüncü takım play -out’un uzantısı ilave maçta penaltılarda dramatik şekilde kaybeden Hamitköy oldu.
Ligin uzun maraton olduğu gerçeğinden yola çıkarsak; 26 millik yarışın ortasında terini kurutan Hamitköy erken rehavete girmenin bedelini ödedi. 19.haftada puan sıralamasında 6.basamakta olan bir takımın geriye kalan haftalarda ipi una sererek galibiyeti unutması, hatta kaderini belirleyecek play-out’ta bile önüne çıkan fırsatları değerlendirememesi  Birinci Lig’in yol haritası oldu.
Girne’deki kader maçının ilk yarısı yağmur altında oynanırken Hamitköy daha derli toplu oynayıp istekli göründü. Ancak rakibin boş alan bırakmaması nedeniyle Hamitköy üretkenlikte zorlandı.
İkinci yarıda ise roller değişip baskın olan, net pozisyon bulan taraf Yeniboğaziçi olsa da, Hamitköy farklılık yaratan iki yabancı oyuncusu ile öne geçmeyi başardı. Allein’in becerisi ile oluşan pozisyonda
Edem’in klas çalımla düzgün vuruşu Lefkoşa ekibini öne geçirdi. Ancak geriye kalan bölümde gücü tükenen, topu kalesinde uzak tutama zorlanan Hamitköy bir de golün üstüne yatma sevdası pahalıya patladı.
Yeniboğaziçi’nde Adem’in oyuna alınması takıma vites artırdı. Jefrey’nin de hücum organizasyonuna katkısıyla pozisyon zenginliği yaşattı. Adem ile beraberliği yakalayan Yeniboğaziçi’nde Mehmet Turgut, Diallo ve Mehmet Çağakan biraz becerikli olsa stres penaltılara kalmayacaktı. 
Uzatma bölümünde dahi ligde kalma adına ortaya tüm enerjisini koyan Yeniboğaziçi, penaltılarda Mehmet Turgut’un kaçırdığı ile üzülse de takımın tecrübeli ağabeyleri Süper Lig inatlarında haklı çıktılar.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı