FutbolSpor

Tek fark Jonh Okoli

Benim için dünkü maçın yıldızı John Okoli’ydi. Takımı adına iki golü da atan adamdı. Hücum bölgesinde çok etkiliydi. Gönyeli adına çok doğru bir transfer olduğunu söyleyebilirim.

Ali YÖNEY
Havanın çok sıcak oluşundan dolayı iki takım oyuncuları da gerçek performanslarını sergilemede çok zorlandı. Oynanan oyun temposu düşüktü. Sakatlıktan dolayı oyun çok durakladı. İki takım da oyunda istediği tempoyu yakalayamadı. Gönyeli kazanmak için oynadı ve zor da olsa kazanarak K-Pet Süper Lige iyi bir başlangıç yapmış oldu. Orta sahada rakiplerinden üstündüler. Charles Gönyeli’nin orta sahasına dinamizm getirdi. Savunma ve hücüm bölgesi organizasyonunu iyi yaptı. Sert ve raş oynamayı seven oyuncu olduğunu gözlemledim. Yalnız hakemi aldatmaya yönelik hareketlerden kaçınması gerekir yoksa başı çok ağrır ve bu da Emre hocanın işini zorlaştırır. Gönyeli kazandı. Kazanırken savunmada ileriki maçlarda sorun yaşayacak gibi görünüyor. Gönyeli takımı geride kazanılan topları oyuna koyamadı ve olumlu katkı sağlayamadı. Kazanılan topları uzun pas şeklinde veya kurtarıcı vuruş olarak kullandılar. Bana göre ağır adamlardan kurulu defans bloğu çabuk ve hızlı hücumcuların karşısında zorlanacak gibi görünüyor. Yapılan oyuncu değişiklikleri oyuna katkı sağladı. Her zaman ilk maçlar zor olur. Göyeli de zoru başararak kazandı ve lige galibiyetle başlamış oldu.

Girne Halk Evi ilk maçında deplasmanda kaybetti. Kötü oynamadılar. Rakibin en etkili oyuncusunu, John Okoli’yi kontrol edemedikleri için kaybettiler. Savunma önlem alması gerekirdi. Tek adamla kontrolu zordu. Maçta yenik duruma düştüler, devre kapanmadan  penaltıdan  Ertaç’la golü bulup ilk yarıyı 1-1’lik skorla tamamladılar. Kendileri için istedikleri skordu. İkinci devreye kötü başlangıç yaptılar. Rakip çok etkili ataklar geliştirdi. Şenol ile hücumda etkili olmayı denediler. Son vuruşlarda etkili olamadılar. Savunmada yapılan hatadan dolayı kalelerinde ikinci gölü gördüler.

Hakem Turgay Misk ve yardımcıları iyi maç yönetti. Özellikle oyun içinde oyuncuların hakemi aldatmaya yönelik hareketlerini doğru tesbit etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı