FutbolKöşe YazarlarıSpor

Tek fark Candy


Ali YÖNEY

T.Ocağı kendi evinde Lefke’yi konuk etti ve müsabakadan mağlup ayrıldı. Sahada görev alan 22 oyuncu arasında futbol adına fark yaratan Lefke’den Candy oldu. Sağ kanat, hücum oyuncusu olarak maça çok iyi başladı. Adam eksiltti. İkili mücadelelerde çok başarılıydı. Sahip olduğu topları olumlu kullandı. Bireysel hareketleri sonucu iki gol attı.

Lefke geriye düştüğü müsabakadan galip ayrıldı. T.Ocağı’ndan Akende’nin 10 dakikada sakatlanarak oyundan çıkması Lefke’nin savunmasını rahatlattı. Kısa zaman dilimi içerisinde skora denge geldi.

İlk devresi orta alan mücadelesi şeklinde geçen oyun beraberlikle son buldu.

Lefke ikinci devre rakibine baskı yaptı. Baskılı oyun sonuç getirdi, golü buldular. Skor üstünlüğü de yakalayınca kontrollü oyunu tercih ettiler. Oyunu kendi alanlarında kabul ettiler. Savunmada fazla adam bulundurdular. Buna karşılık çok etkili kontra ataklar gerçekleştirdiler. Rakibe gol pozisyonu vermediler. Karayel hocamın oyun içi organizasyonunda yaptığı değişiklikleri doğruydu. T.Ocağı savunmasının az adamla yakalanmasından gol pozisyona girdiler ve 3’üncü golü de bulup deplasmandan galip ayrıldılar.

T.Ocağı haftalardır kötü oynuyor. Dün de müsabakada erken gol bulmasına rağmen maalesef iyi mücadele veremedi. Maça golle başladılar ancak Akende’nin sakatlanması takım adına şansızlıktı. T.Ocağı’nın takım savunması konusunda ciddi zaafları var. Kaleci de bu zaaflara dahil. Hele Bilal’ın 24’üncü dakikadaki top kontrolü evlere şenlik. Candy bu hatayı gole çevirdi.

Oyun içerisinde çok hatalı organize oldular ve kötü bir oyun ortaya çıktı. Geriye yaslanan Lefke takımına çok baskı uygulayamadılar. Karşılarında hata yapmayan bir savunma vardı.

Her hattı ile iyi organize olamayan Ocak, kendi evinde yenilgiyi hak eden taraftı. T.Ocağı’nda teknik heyet ve oyuncuların moral, motivasyonları bitmiş izlemi vardı. Lefke takım olarak çok soğukkanlı idi ve 3 puanı rahat kazandı. T.Ocağı’nda teknik direktör değişikliği ilaç olmazken hakemler iyiydi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı