Tehdit: 20 bin doları vermezsen iş yerine gönderilen kişilerin her geçen gün artacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Eylül 28, 2023
KıbrısManşet

Tehdit: 20 bin doları vermezsen iş yerine gönderilen kişilerin her geçen gün artacak

Lefkoşa’da meydana gelen “Çalmak kastıyla tehditle mal isteme”, “Mülke Tecavüz”, “Şiddet tehdidi” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan Halil Çokan (E-25), Muhammet Polat (E-27), Muhammet Kaya (E-31) ve Enes Baturay (E-19) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

(Kamalı Haber) Lefkoşa’da meydana gelen “Çalmak kastıyla tehditle mal isteme”, “Mülke Tecavüz”, “Şiddet tehdidi” ve “Kasti hasar” suçlamalarıyla tutuklanan Halil Çokan (E-25), Muhammet Polat (E-27), Muhammet Kaya (E-31) ve Enes Baturay (E-19) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Mustafa Özmüezzin mahkemede olguları aktararak, 3 gün süre istedi.


Özmüezzin, 30 Ağustos 2023 tarihinde saat 15.30’da Lefkoşa’nın Yenişehir bölgesinde finans alanında faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Kubilay Akın’ın yaptığı Obta Trading Ltd. isimli iş yerine giden kimliği meçhul üç erkek şahsın, konu işletmede eğitim müdürü olarak görev yapan çalışana, o sırada iş yerinde bulunmayan genel müdürü  defalarca sorup, aranmasını istedikten sonra genel müdüre ulaşamamaları üzerine çalışanın masasının üzerinde bulunan bilgisayar monitörüne kasten ve kanunsuz bir şekilde yumruk atıp, kırdıklarını söyledi.  Özmüezzin, zanlıların çalışana, “Biz üç kişiyiz, tekrar geleceğiz” deyip, k işletmeden ayrıldıklarını aktardı. Polis çavuşu Özmüezzin, akabinde işletme sahibi olan Kubilay Akın’ın kullanımında bulunan Whatsapp hattına birçok yabancı hattan yazılı ölüm tehdidi mesajı geldiğini, işletme sahibinden 20 bin Amerikan Doları para istediklerini ve parayı vermediği takdirde iş yerine gönderilen kişilerin her geçen gün artacağını yönünde konuşmalar yapıldığını anlattı.

Polis çavuşu Özmüezzin, Akın’ın şikayetçi olduğuna dair ifade verdiği esnada dahi zanlıların, tehditle para istediğini ve kendisinin de bu görüşmeye tanık olduğunu açıkladı.  Polis, kamera görüntülerinin incelendiğini, iş yerine giden Halil Çokan, Muhammet Polat, Muhammet Kaya ve Enes Baturay’ın tespit edilerek, 31 Ağustos 2023 tarihinde tutuklandığını belirtti. Özmüezzin, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini ifade ederek, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Tepki göster
Bayıldım
3
Bayıldım
Huzurlu
1
Huzurlu
Hahaha
2
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
1
Hayran Kaldım
Facia
5
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar