Köşe Yazarları

Tecrübe ve kalite farkı1980’de Oscar Ödülü’nü kazanan “Kramer, Kramer’e Karşı” filmi tadındaki maçta Ali Özçalışkan’ın Süper Lig’e çıkardığı yeni yeni takımı Serdarlı; uzun süre alt yapısında çalıştığı ve Süper Lig’e kadar çıkardığı eski takımı Göçmenköy’ü mağlup etti.
Adım ona birçok köklü kulübün imreneceği sayıda seyircinin izlediği mücadelede kan, intikam ve nefret barındırmaktan öte kafalarda sadece puan vardı.
Hücumda İbrahim Kabore, savunmada Raif’in eksikliğini önemli ölçüde hisseden Serdarlı, maç boyunca topa daha fazla hükmeden, rakip alanda daha fazla görünen ekip olsa da tabelayı değiştirmede zorluk çekti. İlk bölümde kurulan baskıya rağmen topun kanatlara indirilmemesi golü uzaktan çekilen şutlara bıraktı. Ancak savunmanın topun oyuna sokma zafiyeti, Serdarlı’nın tempo yapmasını engellediği gibi maç boyunca kaptırılan toplar rakibin organize geliştiremediği pozisyonlardan daha net fırsatlar verdi. Savunmada yerden hata yapsa da tüm hava toplarını toplayan İbrahim Faye duran toplara ekstra hücuma yaptığı sürpriz çıkışlarla Mesarya ekibine iki gol kazandırarak günü kurtaran isim oldu.
Farklı kaybedilen ilk iki maça oranla Göçmenköy, Serdarlı karşısında daha derli toplu bir mücadele ortaya koysa da en büyük handikabı tecrübe ve kalite gerçeği bir kez daha önlerine çıktı.
Savunmada Umut ve Beytullah’ın ikinci gole kadar konsantrasyonu Tabi’nin tatlı sert mücadelesi Göçmenköy’ün ilk bölümde direncini artırdı. Rakibe fırsat vermeyip cesaretlenen Göçmenköy’de savunmadan hızlı çıkışlarda Salman ve Cem’in çabukluğuna karşın doğru yerde, doğru zamanlamayı yapamayınca tabelayı değiştirmedi. Ancak Orta alanda Kemal ve Hüseyin Katmer’in maç kondisyonunun yerlerde sürünmesi Göçmenköy’ün kapatılması zor gedikler vermesine neden oldu ki bunun bedeli de mağlubiyet oldu. Sezon başlamadan ilk bilet için en büyük aday olarak gösterilen Göçmenköy’de ilk üç haftada değil puan tek bir golün bile haneye yazılmaması Osman Yıldızev’in istifasını getirdi. Bu yılın ne ile sonuçlanacağı büyük ölçüde belli. Yönetimin teknik direktör seçiminde gelecek yılın planlamasını yaparak günü değil geleceği kurtaracak karar vermesi gerekiyor. 
Adını Süper Lig koyduk ama ne tarafının bu sıfata layık olduğunu bilen varsa dinlemeye hazırım. Dünkü karşılaşmada tribünlerin seyirciye yetmediği, basın tribününün durumunu bir tarafa geçtim, maç varakası bile basın mensuplarına karşılaşma başladıktan 5 dakika sonra geliyorsa siz adını ultra koyun, mega koyun hiç fark etmez.


Başa dön tuşu