Köşe Yazarları

Talihsiz açıklama!Önceleri birçok icraatını KOP’a katılma-diş ilişkiler gibi girişimlerini beğenmeyip, ciddi şekilde eleştirdiğim Federasyon Başkanımız Hasan Sertoğlu; Bu günlerde gözüme girmeye başladı. Cesur davranışlar yanında dürüst ve akılcı girişimleriyle benden tam not aldı. Huyum kurusun, cesur ve realist insanları severim vesselam. Popülist davranan sahte kahramanlardan da uzak durmaya bakarım…

Başkan’ın liglerin kesin olarak oynatılacağını açıklaması başlı başına adalet, hak hukuk içeren cesaretle atılmış, cesur bir adım. Yürekten kutlarım. UEFA’da ulusal liglerin tamamlanması gerektiğini vurguladıktan sonra önü daha da açılmış oldu Sayın Başkanın. Daha önce de vurguladığım gibi “aklın yolu bir” tümcesini, müsaadenizle bir kez daha kullanabilirim…

Ancak / ne var ki, Başkanın geçen gün BRT TV’de yabancılar için sarf ettiği sözlerin de zamansız ve talihsiz bir açıklama olduğunu vurgulamalıyım! Fikrin ana temasına yürekten katılmakla birlikte tekrar ediyorum zamansız bir açıklama oldu.

Sayın Başkan, hem futboldaki adaletin sağlanması için liglerin tamamlanması gerektiğine vurgu yapıyorsunuz hem de önümüzdeki sezon ‘yabancı oyuncuların’ aramızda olmayacağından söz ediyorsunuz!

O zaman bu yabancılar, içerisinde bulunduğumuz sezonda hangi Motivasyonla oynayacaklar? Söyler misiniz lütfen! Önümüzdeki sezon bu ülkede olmayacak olan bu yabancılar, kendilerine daha başka ‘duygusal’ yollar aramayacaklar mı, sizce?

Sayın Başkan, bu düşüncenizi bir süre daha kendinize saklamanız daha güzel daha mantıki olmaz mıydı? Şeffaf ve dürüst bir insanım şeklinde cevap verebilirsiniz elbet; O zaman geri kalan (8maçlık) sürenin de adaletini bozmuş olacağınızı bilmiş olun!

Doğru olan düşüncenizi üyelerinizle paylaşa bilir, zamanı gelince (lig noktalandıktan sonra) veya konuyu Yönetim Kurulu’nda tartıştıktan sonra açıklaya bilirdiniz, diye düşünüyorum.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı