Köşe Yazarları

Takım ruhuSon düzlüğe girilirken zirveden çok alt sıralarının konuşulduğu ligde Cihangir, Bostancı deplasmanından aldığı üç puanla kendini güvenli bölgeye attı.
Mehmetali Özgürgün’ün gelişi ile eski günlerine dönüş yapan Mesarya ekibi 5 maçlık seride galibiyet hanesine Bağcıl’ı da yazarak bu bölümde topladığı 11 puanla huzura kavuştu.
Zaten Cihangir’in kadro kalitesi ve derinliğiyle alt sıralarda olması anlamsız olduğu kadar yönetimsel bazda düşünme kaldıran bir durumdu. Ancak geç olsa da yakalanan hava ve buna bağlı olarak oyuncuların özgüven kazanması Mesarya ekibinde bahar havası yarattı.
Bağcıl karşısında ayağa top yapan, alan boşaltıp cesaretle ekstra oyuncu ile hücuma çıkan, kompak oynayıp yardımlaşmadan kaçınmayan Mesarya ekibi döktüğü terin karşılığını aldı.
Devre arasında transfer edilen Koute’nin takıma iyice ısınıp her geçen hafta maestro şefi gibi takımı yönetmesi, hücumda Mustafa Bakır’ın yakaladığı forma şansını iyi değerlendirip sürekli çapraz koşu yaparak Halil Turan’ı rahatlatması, savunmada ise ilk yarıda kırmızı kart görme rekoru kıran Ferda’nın
kendine gelmesi Cihangir’in yakaladığı çıkışın şifreleri oldu.
Bağcıl karşısında birbirinin kopyası üç pozisyonla bulunan üç gol, takım ruhunun iyice oturmasının ispatıydı. İlk golde rakibin serbest atışından kapılan topta Halil Turan kaleci ile karşı karşıya pozisyonda kendisi atmak yerine daha uygun durumda olan Mustafa Bakır’a golü attırması sanırım ne anlatmak istediğimi özetliyor.
Bağcıl, haftalar önce küme düşmesi kesinleşen Göçmenköy kadar rakiplerin daha maç başlamadan hanelerine peşin 3 puan yazabilecekleri kadar yüreği geniş bir takım oldu.
Devrim ve Jeffrey’i bir kenara koydum hiç kimse sorumluluk almadığı gibi yapılan hatalarda ise bir suçlu bulmak için maç boyunca birbirleri ile didişiyorlar. Bir takım düşünün ki rakip yarı alanda serbest vuruş kullanıyor ve kaptırılan topu hiç kimse kovalamıyor, rakibe hiç bir tedbir almıyor.
Bir kez hata yaparsınız ama kalenizde gördüğünün üç golde de ayni temel sorun varsa söylenecek söz kalmıyor. Coşkun forumsuz, Ertaç istediği topu alamayınca oyundan düştüğü gibi çenesiyle Berkem ve Cenker gibi genç oyuncuları da demoralize ediyor. Orta saha kabız kuğu gibi üretmediği gibi kaptırdığı her topta geri dönmek için ıkınıyor. Savunma evelere şenlik, Erbay Osmanlı topu kadar ağır, Samory ve Ahmet Zaifoğlu ise her an hata yapmaya hazır pozisyonda ki üç golün ikisi onların eseri. 
Mücadele gücünü kaybeden ve takım ruhundan uzak kalan Bağcıl’ın bu ruh hali ile Federasyon Kupası’nda şampiyonluğa ulaşabilmesi için sihirli değneğe ihtiyacı var.


Başa dön tuşu