Köşe Yazarları

Stres şimdi başlıyorLig sonucunu belirleyecek final periyoduna girilirken lider Yenicami, kritik Yeniboğaziçi virajını kayıpsız geçmesini bildi. 
Hafta içi kupa maçının yorgunluğu bir tarafa Neval’ın sezonu kapatması, Serkan’ın sakatlığı İbrahim Çıdamlı’nın ise sarı kart cezalı olması siyah beyazlıları, küme düşme tehlikesi bulunan Yeniboğaziçi maçının öncesi zorluk derecesini yükseltti. Ancak ilk bölümde rüzgar avantajını iyi kullanıp rakip üzerine yüklenen Yenicami, iki duran top organizasyonu Halil Turan ve Erbay’ın golleriyle stresi erken attı. Kupa yorgunluğu her haliyle hissedilen Yenicami özellikle orta alanda organize olmakta zorlandı. Çıdamlı’nın yokluğunda ne Ünal, ne Peter ne de orta sahaya çekilen Halil Turan vasatın üzerine çıkamadı. Rakibin direncinin erken kırılması Yenicami’nin ekmeğine bal sürerken Serhan’ın sakatlanıp oyundan çıkması bile siyah beyazlılar hiç etkilemedi. İkinci yarıda Tansel’in golü galibiyeti perçinlerken Cedric’in son vuruşlar hariç iyi mücadele etmesi final maçları öncesi olumluydu. Yeniboğaziçi maçında stresli görünen siyah beyazlılar için bir yıllık emeğin karşılığını ortaya çıkaracak üç final maçı daha var. Siyah beyazlılar; Doğan Türk Birliği ve Cihangir gibi hem zorluk derecesi hem de stres katsayısı yüksek maçlarda enseyi karartmazsa 30 yıllık özlemi bitirip Kaymaklı maçına şampiyon unvanı ile çıkabilirler.
Sahaya çıkmadan kafalarda Yenicami mağlubiyetini kabullenen Yeniboğaziçi, puan için güçlü rakibine hiç direnemedi.
Takımsal savunma ile rakibine boş alan bırakmamayı hedefleyen Cedric ve Tansel’i adam adama savunma ile durdurmayı planlayan Yeniboğaziçi, maksimum defans güvenliği ile maça başladı. Ancak hücumda Mehmet Turgut’un aldığı tüm topları ezmesi, Abdullah, Adem ve Türker’in yokluğunda ikinci bölgenin yol geçen hanına dönmesi ilk çeyrek bitmeden maksimum baskıyı hissetmesine neden oldu. Bunun karşılığında iki duran topun gol olması beyaz bayrağını erken çekilmesine neden oldu.
Orta alanda Diallo savunmada Mehmet Sakallı ve Seyfi’nin çabası ancak farkı önleyebildi.
Ligin ikinci devresinde gol yollarında müthiş sıkıntı çeken ancak bunu aşmak adına takım içinde alternatif yaratamayan Yeniboğaziçi, direk küme düşmese de karnı play-out’ta çok ağrıyacak.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı