Soral: “Rolüm için saçımı kazıtırım” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 5, 2022
Magazin

Soral: “Rolüm için saçımı kazıtırım”

HİÇ DÜŞÜNMEDEN YİNE YAPARIM:

Doğal güzellikten yana bir duruş sergileyen ünlü oyuncu Hande Soral: “Bir zamanlar saçlarımı çok kısa kestirmiştim. Tam bir erkek tıraşıydı! O zaman zorlanmıştım alışmakta ama şimdi ona uygun bir rol gelse hiç düşünmeden yine hemen yaparım.” dedi


 

Genç ve güzel oyuncu Hande Soral’ı ilk olarak 2008 yılında “Küçük Kadınlar” dizisi ile tanıdık. O günden bu yana hayatımızda olan ve güzelliğiyle dikkat çeken ünlü oyuncu ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

“Küçük Kadınlar”, “Bir Günah Gibi”, “Alev Alev”, “Fatih” ve “Çalıkuşu” dizileriyle tanıdığımız Hande Soral, zarif ve duru güzelliğiyle öne çıkan isimlerden biri. Peki, bizimle paylaşmak istediği makyaj sırları, güzellik tüyoları, favorileri var mı dersiniz? Biz sorduk, Hande Soral yanıtladı.

Sizce nasıl güzel olunur?

Tamamen doğallıktan yanayım. Bu makyaja karşıyım demek değil, makyajın da doğalını tercih ederim demek. Yazları hiç makyaj yapmıyorum, ama kışın ten rengimi dengelemek ve solgun görüntüyü gidermek için ufak dokunuşlarda bulunuyorum.

Günü kurtarıcı kozmetik ürünleriniz var mı?

BB Kremler benim vazgeçilmezlerimden ya da renkli güneş koruyucuları. Maskara ve biraz allıkla tüm günü ve geceyi atlatabilirim yoğun günlerde bile. Zaten normal bakımlı günlerinde de pürüzsüz göz makyajı severim. Siyahlar belki griler benim favorim. Aydınlık görünüm her zaman daha taze ve daha genç duruyor bence.

Makyaj yapmaya yönelik tüyolarınız var mı?

Yüzüme uygun gölgelendirme yapmayı öğrendim. Gölgelendirme tüm makyajı değiştiriyor gerçekten. Ancak çoğunlukla profesyonel ellere emanet ediyorum kendimi. Risk almaya gerek yok özel günlerde. Öte yandan güneş koruyucum ve dudak balm’ım her zaman çantamdadır. En sevdiğim kozmetik kesinlikle BB Kremler.

Kozmetik ürünleri neye göre seçiyorsunuz?

Marka önemli rol oynar, çünkü hem hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması hem de cildime sürdüğüm ürüne alerjik reaksiyon vermediğimi bilmem gerekiyor. Ve yağ bazlı değil de su bazlı ürünler önceliğimdir her zaman.

Güzellik konusunda geçmişten günümüze nasıl bir değişim geçirdiniz?

Güzellik bence hatların oturmasıyla asıl halini alıyor. Tabii ki bununla beraber doğru makyajı da yapmayı öğreniyorsunuz. Önceden makyaj bana yapay gelirdi ama sonradan anladım ki aslında ‘makyaj yapıldığı belli olmayan makyaj’ kişiyi olduğundan güzel ve bakımlı gösteriyor.

Güzellik bakımı adına pişmanlıklarınız var mı?

Yok sanırım… Sadece çok daha küçükken kaşlarımı çok ince yapmıştım ve sonradan anladım ki aslında doğal hali daha güzelmiş.

En çılgın imaj değişikliğiniz hangisiydi?

10-12 sene önce saçlarımı çok kısa kestirmiştim. Tam bir erkek tıraşıydı! Radikal bir değişiklikti, o zaman zorlanmıştım alışmakta ama şimdi ona uygun bir rol gelse hiç düşünmeden yine hemen yaparım.

Cildinizi canlandırmak için ne yapıyorsunuz?

Ne zaman cildim yorgun ve cansız görünüyorsa biliyorum ki su içmeyi ihmal ettiğimdendir. O yüzden gün içinde bol su tüketmeye gayret ediyorum. Ayda 2 kez cilt bakımımı yaptırıyorum çünkü her gün uzun saatler yüzümde kalan makyajı ne kadar iyi temizlemeye çalışsam da derinlemesine bir temizlik gerekiyor.

 

Vücut bakımı desek?

Aralıklarla kese yapmak aslında en güzel peeling. Hem ölü deriyi atıyorsunuz hem de kan dolaşımını hızlandırıyorsunuz. Duştan sonra nemlendirici kullanmayı ihmal etmiyorum. Aslında başka da özel bir şey yapmıyorum. Ayrıca kendimi bildim bileli yediklerime dikkat ediyorum. Akşam 7’ den sonra bir şey yememeye gayret ediyorum. Ve tabii ki fırsat yaratarak spor yapıyorum.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar