Köşe Yazarları

Sonlarda gelen mutlulukLigde henüz daha galibiyeti bulunmayan B.Bağcıl, sahasında konuk ettiği Doğan Türk Birliği’ne tek golle boyun eğerek bu haftayı da puansız kapadı. Oyunun genelinde istediklerini sahaya yansıtamayan Bağcıl, üç hafta sonunda bir puanda kaldı ve taraftarlarını üzdü. Lige iyi bir giriş yapan Doğan Türk Birliği ise son anlarda Aydın’ın şık golü ile bu zorlu deplasmandan üç puanı almasını bildi ve yoluna devam etti.
Maçın ilk bölümlerinde her iki takımda istediği oyunu sahaya yansıtamadı. Daha sonra oyuna ağırlığını koyan sarı-lacivertliler Bağcıl kalesi önünde etkili olmaya başladı. İyi organize olan ve orta alanda üstünlüğü ele geçiren Doğan, Ahmet Saygı, Aydın, Kenan, Believe ve Makusa ile rakip kalede pozisyonlar buldu. Ancak son vuruşta etkili olamamaları sonucunda, bekledikleri gole bir türlü ulaşamadılar. İlk yarı boyunca çok tutuk bir oyun ortaya koyan Bağcıl, rakibi karşısında pek bir varlık gösteremedi. Hatlar arasındaki kopukluk, orta alanda organize olamama ve ileride bir türlü istediği pozisyonları bulamaması Bağcıl’ın oyununu oldukça etkiledi.
İkinci yarıya daha iyi başlayan Bağcıl, rakip kalede daha fazla göründü. İlk on dakikada yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyen ev sahibi ekip, oyun üstünlüğünü yine Doğan’a bıraktı. Gelişen akınlarda rakip kaleyi oldukça zorlayan Doğan forvetleri mutlak pozisyonları cömertçe harcadı. Oyunun son bölümlerinde toparlanan Bağcıl Abdullah, Ertaç ve Sabri ile bulduğu net fırsatlardan yararlanamadı. Maçın berabere bitmesi beklenirken, sahneye çıkan günün başarılı isimlerinden Aydın, güzel bir vuruşla takımının galibiyet sayısını kaydetti ve karşılaşmanın skorunu belirledi. Son anlarda gelen bu gol Doğan taraftarını mutlu ederken, Bağcıl tarafında hayal kırıklığı yarattı.
Sonuç olarak iyi oynayan Doğan hak ettiği üç puanı alırken, Bağcıl üçüncü hafta sonunda galibiyetle tanışamadı.
Karşılaşmanın hakemleri ise iyi bir yönetim göstererek, bu zorlu maçı başarı ile tamamladılar.


Başa dön tuşu