Köşe Yazarları

Son gülen iyi güler

26 haftalık maratonunda her şeyini yalan yapıp sezon gerçeğini maça bırakan mücadelede Bağcıl, Serdarlı’yı mağlup ederek tatile çıkmayı hak etti.
Lige dar kadro ile başlayan devre arasında yabancı oyuncularının ayrılması ile büyük sıkıntılar yaşayan Bostancı ekibi; “Tanrı sevdiği kuluymuş ki kaybettiği eşeğini” geç de olsa bulmayı başardı.
İltaç Karayel gibi kurt hocanın takımın başına gelmesiyle müthiş bir toparlanma sürecine girip süper bir finiş yaptı.
Serdarlı karşısında kazanmaktan başka şansı olmayan Bağcıl, 90 dakika boyunca varını yoğunu sahaya koydu. İlk dakikadan itibaren oyunu forse edip topu rakip yarı alanına yığdı. Raif’in müthiş organizasyon becerisi, Hüseyin Sadıklar ve İsmail’in hırsı, Şahin’in çabası takıma süreklilik kazandırdı. Rakibin kademeli savunması karşısında pozisyon bulmada zorlanan Bağcıl, yakaladıklarında da Ertaç’ın etkisiz kalması stres sınırlarını zorladı. Ancak enerjisinin limitine kadar kendini zorlayan Bağcıl, bunun karşılığını Ertaç’ın penaltı golüyle alıp huzura erdi. Ligin demir başlarından Bağcıl’ın bu yılı değerlendirip ders çıkarması şart.
Ligin ikinci yarısında topladığı puanlarla tehlikeli bölgeden uzaklaşmayı hak eden Serdarlı, son maçta
Pişmiş aşa su kattı.
Kupa maçının ardından ligde konsantrasyon sorunu yaşayan Serdarlı’ya Bağcıl karşısında tek puanla yetecekti fakat hesap çarşıya uymadı. Savunma güvenliğini üst düzeyde tutup defansı sıkı ören kırmızı beyazlılar senaryonun hücum yönünü unuttu. İ. Faye, Kaan ve H. Taşçı kale önüne adeta duvar ördü. Fakat duran toplar ve uzaktan atılan şutlar dışında mahkum oyun baskıyı doğurdu ve son dakikada kuşun kafesten kaçmasına neden oldu. Üç puanlık avantajla play-out’a başlayacak Serdarlı, ayni ciddiyeti üç maçlık kader bölümünde sürdürmesi şart. Çünkü hafızalardan Lapta örneği hala tazeliğini koruyor.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı