Köşe Yazarları

Sinekli maç!

Yıllardır gerek canlı gerekse de televizyondan maç izliyorum. Birçok nedenden dolayı takımların sahadan çekilmek zorunda kalmalarını gördüm. Ancak ilk kez sahayı basan küçük ot sinekleri yüzünden 10 dakikaya yakın bir süre maça ara verildiğine tanık oldum.

Maç içinde de bu yoğun sinek istilası devam etti. Maça gelince ilk yarıda her iki takımda oyunu orta alanda oynamayı düşününce, fazla gol pozisyonu seyredemedik. İkinci yarının hemen başında MTG, Arif’in güzel golü ile öne geçtiyse de, özellikle orta alandaki top kayıpları ile rakibe net pozisyonlar verdi. Alsancak Yeşilova bulduğu pozisyonlarda önce Yasin’in daha sonra da Hamis’in attığı şık gollerle zor deplasmandan galip ayrılmayı becerdiler.

Özellikle Hamis’in attığı ikinci golde MTG defansının önünü açan ve kaleye vuracağını en az dört hamle ile belli eden oyuncuya müdahale edememeleri kalelerinde bu golü görmelerine neden oldu diye düşünüyorum. MTG’nin çarşamba günü oynadığı kupa maçının yorgunluğu sahaya yansıdı. Gerek kendilerinin attığı gol gerekse kalelerinde gördükleri gollerden sonra oyun temposunu bir türlü artıramadılar. Ancak Arif ve Halil Turan ile bulunan net pozisyonları iyi kullanılmış olsalar, belki de maç berabere bitebilirdi. Dünkü maçta hakemleri beğendim. Hatasız ve uyum içinde bir maç yönettiler.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı