Köşe Yazarları

Savun-ma 
Ligde aldığı seri galibiyetlerle hızla tehlikeli bölgeden uzaklaşan Serdarlı, Yeniboğaziçi engelini farklı geçerek güvenli bölgedeki yerini perçinledi.
Özellikle ilk devresi müthiş tempoda oynanan maçta Serdarlı, özgüven farkıyla maçı kazanmasını bildi. Öyle ki özgüven, rakibinin aksine öne geçtiği maçta mağlup duruma düşse de Serdarlı’nın panik yapmayarak galibiyete emin adımlarla gitmesini sağladı. 
Kabore’nin golü ile öne geçen Mesarya ekibi Kaan’ın yokluğunda ilk bölümde savunmada gedikler verdi.  İki bek Latif ve M. Yorgancı’nın içe gömülmesi Salih ve Serdar’ın hücuma çıkarken ortada boş alanlar bırakması iki gole neden oldu. Ancak takımsal bütünlüğün erken sağlanması, Faye’nin de tecrübesi ile arkadaşlarını iyi yönetip hata oranını asgariye indirmesi kontrolün yeniden kırmızı beyazlılara dönmesini sağladı. Kabore iki golle bir kez daha takımı sırtlarken Mustafa Arnavut attığı golün yanı sıra iki asist ve iki direkten dönen şutlarıyla sahanın en iyisiydi. Fizik ve kondisyonu üst düzeye ulaşan Serdarlı, peak seviyesini korumayı becerirse ligden sonra kupada da peri masalı yaratabilir.
Ligin ikinci devresinde gol kısırlığı yaşayan Yeniboğaziçi, Serdarlı karşısında kabuğunu kırıp iki golle öne geçmeyi becerse de yine sonunu getiremedi.
Ligde var olma adına kritik maçlara çıkan Y.Boğaziçi, bu kez savunma prensiplerini sahaya yansıtamamanın bedelini ödedi. Defans bloğunu toparlama adına göbeğe çekilen Jeffrey yerini yadırgayıp affedilmez hatalar yaptı. Orta alandan yeterli yardımı alamayan savunma arkaya atılan toplarda maç boyunca çizgi halinde yakalanıp altı gole yaldızlı davetiye çıkardı.
Serdarlı karşısında tek devre mücadele edip mağlubiyeti erken kanıksayan Yeniboğaziçi geriye kalan maçlarda ayni tavrı sürdürürse play-out oynama ihtimali kalmayabilir.Başa dön tuşu