FutbolKöşe YazarlarıSpor

Sancılı bir sezon olacak…


Ülkemiz futbol liglerinde arşivin tozlu sayfalarına eklenecek yeni bir sezon daha başlıyor.

Havadis Gazetesi Spor Servisi, yarın başlayacak yeni sezonun tüm ayrıntılarını ‘okuyucularının hassasiyetini göz önünde bulundurarak’ aktarmak için yine her zamanki gibi iş başında olacak.

Her sezon yeni değerleri kadrosuna katarak daha da güçlenen Havadis Spor Servisi, bu sezon da bomba gibi yeni ekibiyle, başta Süper Lig olmak üzere tüm ligleri geniş ve tüm ayrıntılarıyla siz değerli okuyucularına sunacak.

Futbol maçlarının öncesinde yaşananlar, maçların analizleri, maç sonrası gelişmeler, karşılaşmalardan en güzel enstantaneler ve tabii ki göze hitab eden profesyonel sayfa dizaynları ile Havadis yine farkını ortaya koyacak. Geçmiş yıllara göre bu sezon birçok statta iyileştirmelere gidildi.

Dolayısıyla maçlar, gerek saha zemini gerekse ışıklandırmalar ile daha iyi bir seyir ve oyun keyfi sunacak düzeye erişti.

Bu sezon gündüz maçları dışında haftada üç de gece maçı oynanacak.  Elbette ki bunların takibi görsel ve yazılı basın için zor olacaktır. Dar bir kadroya sahip olan spor servislerinin görevlendirecekleri spor yazarları, foto muhabirleri ve kameramanlar, futbolcular saha içinde terlerken onlar da, saha içi ve saha dışında görevlerini en iyi şekilde yapmak için stad stad koşacaklar ve zorlukların üstesinden gelmeye çalışacaklar.

Futbolumuzda özellikle bu sezon takımların yaşadığı maddi krizler, yerli futbolcuların transferlerini engellerken,  1. Lig’de önce Akova Vuda, ligden çekildi ve ardından da  Doğancı, direnmesine rağmen bu sezon lige katılmama kararı aldı.

Süper lig ekiplerinden Gönyeli de  aynı sıkıntıyı yaşıyor. Sadece Gönyeli mi?  4-5 takımın dışında hemen hemen tüm kulüpler aslında maddi problemlerle boğuşmakta..

Ülke futbolunun ayakta kalmasını sağlayan sponsor iş insanlarını da unutmamak gerekir. Bir elin parmakları kadar futbola destek veren bu iş insanlarımız da ellerini kulüplerden çekerse, işte o zaman ülke futbolu şu anda içinde bulunduğu konumu  bile  arar hale gelir.

Maddi açıdan iyi olan takımlar zaten şampiyonluğa oynayacak kulüplerdir. Bunlar; Mağusa Türk Gücü, Doğan Türk Birliği, Merit Alsancak Yeşilova ve geçtiğimiz sezon yaşadığı krizi kısmen de olsa çözen ve Süper Kupa’nın sahibi olan Yenicami.

Süper lig’in bu dört atlısının yabancıları hangisin daha iyi ise  sezon sonunda şampiyonluğu o kulüp noktalayacak.

Yabancı oyuncuların belirleyici olduğu Süper Lig’de 25 Eylül’de yabancı transferinin biteceğini düşünürsek, yukarıda bahsettiğim 4 takımımız da yabancı transferlerini tam anlamıyla tamamlamış değiller. Yabancıların biri gidip biri geliyor, anlaşmalar yapılıyor. Hazırlık maçları ve Süper Kupa’da istenileni alamayınca takımdan gönderilip yerine apar topar başka futbolcu getiriliyor ve bilinen eski futbolcular tercih edilip yeniden adamıza getiriliyor.

Son lig ve kupa şampiyonu Mağusa Türk Gücü, yine şampiyon adayları arasında en güçlüsü olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz hafta penaltı atışları sonunda” Süper Kupa”yı MTG’yi yenip alırken lige moralli girecek siyah-beyazlılar ise bu sezon son vuruşlardaki noktalarda John Ebuka’yı çok arayacaklar gibi görünüyor.

Doğan Türk Birliği, geçen sezon yaşadığı hayal kırıklığını bu sezon yaşamak istemiyor ve mutlaka hasret kaldığı şampiyonluğu alma çabasında olacak.

Merit Alsancak Yeşilova, ligin ikinci devresinde yakaladığı performansını bu sezon  sürdürmek istiyor ve zirvede olma hesapları yapıyor.

Çetinkaya önce KTSYD kupasını daha sonra eski başkanları Urcan Vangöl için düzenlen anı turnuvasını geriden gelip almasını bildi. Çetinkaya yabancı sorununu erken çözen takımlardan olmasına rağmen gol yollarında istediği transferi henüz gerçekleştiremedi.

Küçük Kaymaklı, genç kadrosu ve yabancıları ile bu sezon, geçen sezon yaşadığı sıkıntıyı yaşamayacak gibi görünüyor.

Cihangir, Lefke,  eski güçlerinde değil belki ama ligde sıkıntı da yaşamazlar. Bu sezon Süper Lig’e çıkan Hamitköy, Düzkaya,  kapalı bir kutu. Göçmenköy , önce yabancılarını daha sonra yerli futbolcularını  da  erkenden bitirdi. Göçmen bu sezon orta sıralarda yer alacak gibi görünürken, bir çok takımın da canı yakacak gibi.

Baf Ülkü Yurdu, Binatlı ve Gençlik Gücü’nün  ligde ne yapacağı ise merak konusu.

Geçen yıl yaptığımız, “Ayın Teknik Direktörü, Hakemi ve Futbolcusu”nu, Atakom LTD katkıları ile bu sezon da artık her hafta yapacağız. Başarılıları 200 TL para ödülü yanında plaketle ödüllendirirken, sezon sonunda da düzenlenecek muhteşem bir balo ile taçlandıracağız.

Futbolun bir şov olduğunu ve bu şovun en büyük karesinin seyirci olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim…
Havadis Gazetesi Spor Servisi, yeni sezonda sadece futbolu değil salon sporları, atletizm, okul sporları ve özel turnuvaları da her zamanki gibi okuyucularına aktaracak.

Bu kadar zamandır bizimle birlikte çalışan, Havadis ailesine renk ve güç katan değerli takım arkadaşlarıma ve aramıza yeni katılan arkadaşlara sonsuz teşekkür ediyorum.

Tabi ki bizi böyle güçlü kılan ve her zaman destekleyen siz değerli okuyucularımıza da binlerce kez teşekkürler…

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı