Köşe Yazarları

Şampiyonluk hasreti bitti


Bundan tam otuz yıl önce şampiyonluk sevinci yaşayan Yenicami A.K. uzun yıllar sonra dün yeniden Süper Lig şampiyonluk sevincini yaşadı. Ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Kartal’da sevinç gözyaşları hakimdi.

Lefkoşa’nın köklü kulüplerinden biri olan Yenicami A.K. geçen bu otuz yıllık sürede bu günlerin özlemi ile yanıp tutuştu. Ancak kısmet düne nasipmiş. Şampiyonluk yarışına çıkarken bu yolun çok kolay aşılamayacağı iyi biliniyordu. Bu yüzden herkes elinden geleni yapmalı, kısacası elini taşın altına koymalıydı. Bunun için de en önemlisi şampiyonluğa inananların kenetlenmesi gerekirdi. Birlik ve beraberliğin hakim olduğu bu yılda atılan doğru adım ve çizilen strateji ile şampiyonluğun en iddialı takımı olarak yola çıkmaları bu sezonki en önemli artıları oldu. Camianın önde gelenleri de tam destek verince, Bülent Avcan başkanlığındaki yönetim kurulu takıma dört elle sarılıp belirlenen şampiyonluk hedefine takımı taşımak için çok çalıştılar. Yönetim ve destek ne kadar iyi olsa da bir takımı öncelikle teknik direktör ve futbolcular şampiyonluk limanına taşıyabilirdi. Sorumluluk alan Turan Altay ve öğrencileri de bu sorumluluklarını çok çalışarak, kenetlenerek ve formalarını her maç fazlası ile ıslatarak bu şampiyonluğa adlarını altın harflerle yazdırma başarısı gösterdiler. Onları bu yolda en çok zorlayan K. Kaymaklı’nın da takibi ile zevkli geçen yarışın galibi oldular.
Dün Cihangir karşısında oyunun genelinde üstün olan Yenicami’ydi. İlk yarı gol atamamanın stresini ikinci devrede üzerinden atan Yenicami golü de bulunca zevkli ve tempolu bir maç keyfi sundular. İkinci golün uzatmalara kalması ile zaman zaman stres yaşasalar da sonuçta bu sezonun şampiyonluğunu aldılar. Tam otuz yıl önce Bülent Avcan bu takımın golcüsü olarak kupa kaldırırken dün de başkan sıfatı ile bu mutluluğu farklı boyutlarda yaşadı, tıpkı yönetici arkadaşı Ulus Nasıroğlu gibi.
Otuz yıl önce Taner, Birol, Ertuğ, Halil, Hüseyin, Tunç, Ulus, Ahmet, Ozi, Bülent, A.Yırtıcı, Alkan, Önder, Başkan Tuncay Apakgün, antrenör Ali Çağakan (Girali)
Dün: Ali, Çağdaş, Serhan, Erbay, Serkan, Nevval, Adil, Uğur, Ünal, İ.Çıdamlı, Tansel, Halil, Cedric, Behiç, Erdoğ, Peter, Cenker, Reşit, Yusuf, Başkan Bülent Avcan ve Teknik Direktör Turan Altay, Yenicami tarihine isimlerini bir kez daha altın harflerle yazdırdılar.
Yeniden bu şampiyonluk Yenicami camiasına hayırlı uğurlu olması dileği ile tebrikler şampiyon Yenicami.


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı