Köşe Yazarları

Sadece 7 gol, gerisi hikaye

Ligdeki asli hedefleri tükenen ancak farklı amaçlardan formasyon maçlarına çıkan iki takımın mücadelesinde Küçük Kaymaklı, Göçmenköy’ü farklı mağlup etti.

Süper Lig’de kalması artık mucizelere bağlı Göçmenköy; en azından birkaç puan alıp tarihe adını kötü yazmak istemezken Kaymaklı ise ligi kupa için hazırlık niteliğinde ligde emeklilik günlerini yaşıyor.
Aslında dünkü mücadelede K. Kaymaklı’nın galip gelmesi pek de büyütülecek bir olay değil. Zaten Göçmenköy’den henüz üç puan alamayan yok. Atılan 5 gole kanmayıp yeşil-siyahlıların ortaya koyduğu futbol dikkate alınınca gelecek adına pek iştah açıcı bir görüntü yok.
Göreve yeni gelen Cenk Berkalp’ın takımı tanıması için biçilmiş kaftan gibi duran karşılaşmada yeşil-siyahlılar haftalardan sonra galibiyete ulaşabilecek kadar sadece gol üretebildi, gerisi hikaye. 
Ligde tek puanı olmayan rakibi karşısında ilk 8 dakikada iki gol çıkarıp işi kolaya alan Kaymaklı, Debola’nın gereksiz yere rakibi hırslandırması, Mehmed Emin’in hatalı gol sonrası demoralize olması ile pişmiş aşa su kattı. Göçmenköy’ün farkı bire indirip biraz direnç koyması Kaymaklı’nın
sertleşen oyundan kendini sakınmasına neden oldu ki bu bölümde Göçmenköy değil de zorluk derecesi daha yüksek olan bir takım bulunsa yeşil-siyahlılar düz ovada ağaca toslayacaktı.
Ayakta kalan ender oyunculardan olan Yasin Kurt’un taşıdığı toplarla rakip kaleye inebilen Kaymaklı bunlardan birinde Olkan Özyanık’ın şapkana tavşan çıkarmasıyla penaltıdan kendini rahatlatan sayıyı buldu. Debola’nın oyundan çıkmasıyla ikinci yarı sükunetle antrenman temposunda geçen mücadelede Kaymaklı haftalardır unuttuğu üç puanı almayı becerdi. Mehmet Kaygısız’ın yokluğunda savunmanın göbeği SOS veren Kaymaklı, boş kaleye topu gönderebilecek kadar özgüveni kalmayan başta Yasin Kansu gibi futbolcuların toparlanmasını sağlayamazsa kupadaki işi de zor görünüyor.
Kart cezalı oyuncuları nedeniyle Kaymaklı karşısında eldekileri bir sonraki haftaya bırakmak isteyen Göçmenköy, maçın tansiyonu yükselince planlarını tutturamadı.
Sabri’nin ilk dakikada kaçırdığı net pozisyonun ardından kalesinde gördüğü ilk golün etkisini atlatamayan ev sahibi ekip bunun bedelini bir dakika içinde ikincisiyle ödedi ki, ne kadro kalitesi nede derinliği bu skoru değiştirebilecek nitelikte değil. Hırsından, mücadele gücünü yüksek tutan Göçmenköy, güçlü rakibini zaman zaman köşeye sıkıştırsa hem hakeme hem de becerisine takılıp hüsran karnesine bir çentik daha attı.
Maçın hakemi Olkan Özyanık tüm iyi niyeti ve çabasına rağmen hep pozisyonların iki hamle gerisinde kaldı. Debola’nın rakibine yaptığı hareketi atlayan Yasin Kurt’un penaltısında artistik puanlardan olsa gerek penaltıyı çalan Özyanık verdiği ve vermediği kararlarla maçın önüne geçti. En büyük şansı ise ikinci yarıda maçın temposunun ve hararetinin düşmesiydi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı