Köşe Yazarları

Saatli bombaDünkü Serdarlı Göçmenköy maçı o kadar kötü bir oyun oynanarak sona erdi ki, karşılaşmayı izlemeye gelenler iki saatlerini boşa harcadılar. Bir tarafta daha hiç puanı olmayan Göçmenköy, diğer tarafta da puan cetvelinin alt sıralarından kurtulmaya çalışan bir Serdarlı.
Maç başladıktan sonra Serdarlı’nın ortaya koyduğu oyun o kadar kötüydü ki, Göçmenköy’ü çantada keklik olarak görmelerinden kaynaklanıyordu. Maçın ilk yarısında Göçmenköy, Serdarlı’dan kat kat iyi bir oyun sergiledi. Kırmızı-mavililer ayağa paslarla, hücum organizasyonlarıyla adeta Serdarlı’yı sahadan sildi. Eğer becerebilip, bir de gol atabilselerdi, Serdarlı çok daha zor anlar yaşayacaktı. Göçmenköy ligde hiçbir iddiası kalmamasına karşın çıkıp, gücü yettiğince futbolunu oynadı. İlk yarıda da rakibine oranla çok daha iyiydi. İkinci yarının hemen başında Mete’nin sert şutu gol olunca Göçmenköy’ün ilk yarıdaki direnci düştü. Golden sonra da Serdarlı iyi oynayamadı. İbrahim Kabore’nin ikinci golü atmasından sonra Serdarlı rahatladı. Maçın skoruna bakıp, Serdarlı’nın iyi bir oyunla bu kazandığını kimse düşünmesin. Atılan iki gol dışında ortaya konulan oyun bir Süper Lig takımına yakışan tarzda bir oyun değildi. Serdarlı hiç puanı olmayan Göçmenköy’den 3 puan almış olabilir. Ancak önümüzdeki haftalardaki maçları bu şekilde dağınık ve bilinçsizce oynarsa hanesine zor puan yazdırır. Serdarlı’nın görüntüsü kimse gücenmesin ama, yabancılarını dışarı çıkar, alt liglerdeki bir takım gibiydi. Göçmenköy karşısındaki bu oyunu bizim gibi Teknik Direktör Mustafa Özarabacı ve yönetim de görmüş, anlamış olsa gerek. Önümüzdeki haftalarda sahaya iyi yansıtılacak bir futbolun formülünü erken bulamazlarsa, kalan maçlara da bakıldığında takımlarının süresi dolduğunda patlayacak bir saatli bomba olduğunu fark etmişlerdir. Maçın orta hakemi Olkan Özyanık iyi bir maç yönetti. Futbol oynanması için avantaj kurallarını çok iyi uyguladı. Maçtaki tek hatası sarı kart gösterdiği Kemal Uzunoğlu’nun karttan sonra kendisini alkışlamasına ceza vermeyişiydi. Olkan Özyanık’ın yardımcısı olan Necmi Bulut, Göçmenköy oyuncusu Rifat Kanıöz’ün tribünlerdeki kendi seyircileri ile gözü önünde tartışmasını arkası dönük olan orta hakemine bildirmemesi büyük bir yanlıştı. Önceki gün seyrettiğim Yeniboğaziçi – Gençler Birliği karşılaşmasında bırakın oyunda olmayı ısınan Ahmet Orun kendi seyircileri ile girdiği tartışmadan dolayı kırmızı kart gömüştü. Hakemlerin kulaklıkla yönettiği bu karşılaşmada, eğer Necmi Bulut bu olayı orta hakem Olkan Özyanık’a bildirmiş ve O bir şey yapmamışsa, o zaman Olkan Özyanık hatalı davrandı diye düşünüyorum.
Futbolumuzun bir yerlere gidemediğinden dem vururken, tanınmamışlığın ezikliği altında çırpınırken, basit ama önemli “Müsabaka Cetveli”ni bile hazırlayamıyorsak, kaderimize boyun eğeceğiz. Karşılaşmada listede 18 numara olarak gösterilen Göçmenköy oyuncusu Hüseyin sahaya 19 numara ile girdi. Serdarlı yedek listesinde 17 numara olarak belirtilen Mustafa Yorgancı 96 numara ile oyuna dahil oluyorsa, Serdarlı’nın ilk on birinde 17 numara ve 9 numara ile gösterilen iki oyuncusunun yedek listesinde gösterilen oyunculardan ikisi de 9 ve 17 numara olarak gösteriliyorsa işimiz hikayedir. Önce bu çok basit görünen işleri becerebilmeliyiz ki, daha büyük işlere soyunabilelim.


Başa dön tuşu