FutbolKöşe YazarlarıSpor

 Rüya gibi


Küçük Kaymaklı,  son şampiyon MTG’yi yenip taraftarlarına umut  verdi.

Forest, elindeki mevcut kadroya göre oynamaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu. Konuk takımın ataklarını kendi  yarı sahasında karşılayıp  kontrataklarda Asere, Osita gibi süratli futbolcularla gol düşündü ve düşündüğünü de yaptı.

Forest , ilk yarıda oyun üstünlüğünü rakibine kaptırmasına rağmen gol ani gelişen ataklarda  geldi. Öyle ki ilk yarıda Halil Uçar’ın hatasında topu kapan Osita , Kaymaklı’yı öne geçiren golü kaydetti.

MTG ,golden sonra da üstün gibi gözükse de ceza sahası içinde etkisiz kaldı ve ilk yarı Kaymaklı’nın üstünlüğünde sona erdi.

İkinci yarıda yine değişen bir şey yoktu. Ancak MTG’nin ikinci yarının başında önce  Zokou, daha sonra Arif, ile yapılan değişikle Ebi Peter’le beraberlik golünü buldu. MTG Adil değişikliğiyle biraz canlanır gibi oldu. Ancak, yeşil-sarıların geliştirdiği ataklar hep Kaymaklı ceza sahası içinde eriyip giderken bir türlü galibiyet golünü bulamadılar.  Rifat’ın nefis golü ile öne geçen Kaymaklı, Asere, ile farkı ikiye çıkardı.  MTG’nin defansta verdiği boşluklardan Asere ile yakaladığı gol pozisyonları ile daha da  fark yapabilirdi.

Kaymaklı üçüncü golü bulduktan sonra daha da bir iştahlı oynarken MTG, futbolcuları saha içinde ne yaptığını bilmez bir haldeydi. Maçın uzatma dakikalarında 2-3 net gol pozisyonu da değerlendiremediler.

MTG, şampiyonluk yarışında önemli bir yara alırken Forest ,  oynadığı futbolla taraftarlarından alkış aldı.

Kaymamklı, rüya gibi bir galibiyet alıp sahadan ayrılırken, MTG’de hüsran ve mutsuzluk vardı.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı