Köşe Yazarları

Rahat galibiyet
Futbolumuzun yeniden kurgulanması bunun yanında da yeni ve kendimize özgü bir plan önermemiz gerekir. Bu oyunu yönetenlerin çok geç kalmadan bir ekip hazırlayıp bu işe koyulmaları zamanı geldi de geçti bile.
Tepede bol gollü bir maç izledik. Ev sahibi Gönyeli ve K.Kaymaklı arasındaki mücadelede kazanan ekip lig ikincisi K.Kaymaklı oldu. Rahat bir galibiyet aldılar.
Oynanan futbol, iki denk güçlerin mücadelesi olmadı. K.Kaymaklı kadro yapısı olarak rakibinden üstündü. Çok rahat bir oyunla farklı kazandı. İkinci devrede yeni bir takım kurgusuyla ve yeni bir teknik adamla lige başladılar. İyi bir başlangıç olmadı. Puan kaybı yaşadılar. Lig lideriyle puan farkı aralarında açılmış oldu. Önceki gün lider kaybetti, kendileri dün kazandı, yarış bitmedi, puan farkı 13’e düştü. Şampiyon kesinleşmediği sürece şampiyonluk yolunda disiplinli bir şekilde yola devam edilmelidir. Futbol neticesi belli olmayan bir oyundur. Kazandın dediğin oyunda kaybedebilirsin. Futbol bundan dolayı dünyada sevilen bir spor dalıdır. Sahada görev alan ve sonradan oyuna dahil olan oyuncular görevlerini yaptılar. K.Kaymaklı takımında sürekli görev alan Taner, Ali Akbulut ve Bayram yaşanan bu sezonu iyi değerlendirmeleri lazım. Başka takımlar da görev aldıklarında başarılı bir grafik çizdiler. K.Kaymaklı’da da artık formayı aldılar. Kaptırmamak için çok çalışmalıdırlar. Bu maçta kendilerine güvenleri yerindeydi. Bayram güzel oyununu bir frikik golüyle taçlandırdı. Ali Akbulut ile Bayram orta saha organizasyonunda, kanatlar ve hücumla iletişimleri iyiydi. Takımlarını iyi yönettiler, goller attılar, farklı kazandılar. Hücumda görev alan Remzi, takımı adına bugün 2 gol attı. Takımda yeni görev almaya başladı. Çok çalışıp, istikrarı yakalaması gerekir.
Gönyeli takımı sertlik yapıp, oyunu çirkinleştirmeden sahada güzel mücadele etti. Onlar için lig sezonu bitmiştir. Prestij maçlarını oynamaktadırlar. Güçlü bir rakip karşısında güçlerinin yettiği kadar oyun oynadılar ve farklı kaybettiler. Teknik heyet genç çocuklara şans verip, onları Gönyeli’ye kazandırmak için futbol oynama şansı veriyor. Bu şansı kullanmaları için çok çalışmaları gerekir. Oynanan maçta yapmış oldukları hatalardan ders almaları ve ona göre kendilerine iyi bakmaları futbolda şarttır. Tüm takımlarımızda görev alan çoğu gençler kendilerine bakmıyorlar. Futbolu iş olarak yapma düşüncesindeysen, bu iş başından sıkı tutulması lazım.
Gönyeli kaybetti. Gönyeli büyük bir kulüptür. Futbolda maalesef çok çalışmak ve disiplinle başarı geliyor. Başarısızlığın olduğu bir yerde hata vardır. Camiada birlik ve beraberlikle bu pırıl pırıl gençleri Gönyeli’ye kazandırma zamanıdır. Başa dön tuşu