Köşe Yazarları

Prese dayalı futbol

MTG, Canbulat Stadında konuk ettiği Doğan Türk Birliği’ne kendi evinde kendi hatalarından dolayı 2-0 mağlup oldu. Doğan Türk Birliği oyun planı prese dayalı futbol oynamaktı. Bu planı sahada ilk 11’de görev alan ve sonradan dahil olan oyuncular da hocalarının verdiği oyun planını harfiyle uygulayıp, haklı bir galibiyet elde ettiler. Maçta rakibine hiç gol şansı tanımadı. Yapılan mücadelede uyguladıkları pres sonucunda MTG oyuncularının iyi top kullanmasını ve kolay hareket etmelerini engellediler. Oyunda rakibine üstünlük sağladılar. İyi mücadele ederken golü buldular. Kazandıkları topları maç genelinde olumlu olarak kullandılar. Ahmet Çoşkun hem oynadı hem oyunu yönetti. Dinamo gibi sahada basmadık yer bırakmadı. Bir lider gibi takımını yönetti. Oyunda hep pozitif idi. Mücadelede sahanın en iyi adamıydı. Savunma kurgusu hata yapmadı, rakibe pozisyon vermedi. Ahmet Sönmez ve Hasan Kanlı ikilisi birlikte çok uyumlu oynadı. Kanat savunma adamları Aydın ve genç Tunahan iyi performans sergilediler. Gereksiz ve tehlikeli yerlerde rakibe faul yapmadılar. Okafor hücumda çok etkiliydi. 1 gol atarken rakip savunmayı da çok yıprattı. MTG eksik oyuncu ile mücadele etmesine rağmen Doğan oyuncuları oyun disiplininden kopmadılar. Tüm oyuncular tam bir takım havasında mücadele edip, zorlu MTG deplasmanından kazanarak şampiyonluk yarışında lideri takip etmeye devam ediyorlar.

MTG kendi hatalarından dolayı kaybetti. Maçta futbol adına 2 büyük hata oldu. Maçın henüz daha ilk bölümü oynanırken gereksiz yere Adil’in hakeme itirazından çift sarı karttan kendi kendini oyundan attırmasına sebep oldu. İkinci büyük hata ise, ilk 11 tercihiydi. Ali hoca, Arif Uysal ile oyuna başlayıp, Yasin Kurt’u da sağ kanatta savunma oyuncusu olarak oynatmalıydı. Kaan rakibin en etkili oyuncusu Kenan karşısında etkisiz kaldı ve Ali hoca ikinci yarıda Kaan’ı kenara aldı. İlk devreye göre ikinci devre MTG daha iyi mücadele etmeye çalıştı. Arif Uysal’ın da gereksiz yere hakeme itirazdan dolayı oyundan kendi attırması sonucu MTG’nin fişi çekilmiş oldu. MTG oyuncuları ve kenar yönetimde dahil hakemle oynamakla kaybettiler.

Maçın hakemi Serhan Şimsek’in verdiği ihraç kararları doğruydu.  Adil ve Arif Uysal’ın hakem ile girdiği ikili dialoglar tribünlerden duyuluyordu. Oyuncular hakemle girdiği konuşmalar neticesinden dolayı oyun dışı kaldılar. Maçın sonucunu hakem teyit etmedi.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı