Postaneyi eve taşıdı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Kasım 26, 2022
KıbrısManşet

Postaneyi eve taşıdı

önder-ılgın

Lefkoşa Merkez Postanesi ayrım bölümünde çalışan ve yurt dışından gelen paketleri çaldığı tespit edilerek tutuklanan Önder Ilgın’ın evinde polis çok sayıda PTT çuvalı ele geçirdi

 


Devrim DEMİR

Lefkoşa Merkez Postanesi ayrım bölümünde kamu görevlisi olarak çalışan Önder Ilgın’ın, yurtdışından gelen paketleri çaldığı tespit edilmesi üzerine, tutuklanarak aleyhinde 3 gün tutukluluk emri alınmıştı.

Polis, alınan 3 günlük tutukluluk süresinde Ilgın’ın evinde mahkeme emri ile arama yaptı.

Ilgın’ın evinde çok sayıda emare ele geçirilirken, zanlı tutukluluk süresinde polise iki ayrı ifade vererek suçlamaların bir kısmını kabul etti.

Zanlı, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek zanlının 8 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

İki bin kayıp eşya

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Redif olayla ilgili bulguları aktardı.

Redif, 2017 Eylül ayı ile 30 Nisan 2018 tarihleri arasında, Lefkoşa Merkez Postahane’de memur olarak çalışmakta olan Önder Ilgın’ın bahse konu zaman diliminde Ercan Havalimanına gelen 13 ayrı sarı renk PTT posta çuvalı içerisindeki, muhtelif elektronik eşya, cep telefonu ve aksesuarları, kol saati, bijuteri ve konfeksiyon malzemesi gibi yaklaşık 2 bin ayrı parçadan oluşan tahmini, 200 bin TL değerindeki eşyayı ve bunun yanı sıra bin adet mektubu Posta Dairesi’ne ve posta sahiplerine teslim etmeyerek çaldığını belirtti.

Ilgın iki farklı ifade verdi

Polis memuru Hüseyin Redif, mahkemeden alınan arama emri ile 30 Nisan 2018 tarihinde 18.25 – 20.00 saatleri arasında Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen arama emri gereğince zanlının Değirmenlikte evinde yapılan arama neticesinde 13 ayrı PTT çuvalı içerisindeki bahse konu eşyaların bulunup emare olarak alındığını anlattı.

Polis,  zanlı aleyhinde alınan 3 günlük tutuklama süresinde 2 farklı tarihte gönüllü ifade vererek suçlarını kısmen itiraf ettiğini ancak ifadeler mahkemeye aktardı.

Türkiye ve Kıbrıs’ta çalıntı eşyaları sattı

Redif, özellikle dairede mesele ile bağlantılı ve meselenin tamamen aydınlatılmasına yarayacak kritik birçok ifade alınacağını, ayıca olayın gazetede çıkmasının ardından birçok vatandaşın kayıp olan paketleri için polise başvurup şikâyetçi olduğunu belirtti.

Polis memuru Hüseyin Redif, zanlının çaldığı elektronik eşyaların bir kısmını Türkiye’de bir kısmını da KKTC’de satışını sağladığını ve bu satışlardan yaklaşık 4 bin TL para temin ettiğinin belirlendiğini söyledi.

Soruşturma genişletildi

Polis, soruşturmanın geniş çaplı olduğunu Ercan Havalimanı’nda yer hizmetleri veren İstanbul Handling isimli şirketten bahse konu dönemde KKTC’ye gelen postaların dökümlerinin temini için çalışma başlatıldığını ayrıca posta dairesinden alınan evraklarla karşılaştırma yapılacağını ve bu karşılaştırma neticesinde tahkikatın şekilleneceğini anlattı. Polis memuru Hüseyin Redif, yine KKTC Posta Dairesi’ne ait Güvenlik kamera kayıtlarının inceleneceğini belirterek zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar