Köşe Yazarları

Oyun değil sonuç  


 

Bazı maçlar gerçekten zor oluyor. İki takım ligin alt sıralarında. Maç öncesi Gençlik Gücü’nün puanı 18, rakibi Dumlupınar’ın 16 idi.  Oynanan futboldan çok sonuç önemliydi. Nitekim 3 puan 3-1’lik skorla GG’nin oldu.

Gençlik Gücü oyuna doğru ilk 11’le başladı. Savunma, orta saha ve hücumda görev verdiği oyuncular doğruydu. Geçen hafta sonradan oyuna dahil olan Özcan dün ilk 11’de görev aldı. İyi oyununu 2 golle taçlandırdı. Debola’nın  G.Gücü’ne katkısı çok büyüktü. Hücum bölgesine çok katkı koydu. Debola’nın görev almadığı maçlarda hücum bölgesinde takımın etkisi düşüyor. Debola hücumda görev aldığı zaman G.Gücü gol atıyor ve kazanıyor. İlk devre oyunda üstün olan taraf ev sahibiydi. Rakibi kaleci Yılmaz’ın hediye ettiği golden önce G.Gücü iki tene net gol pozisyonundan yararlanamamıştı.

Top rakipteyken topa sahip olmak için orta sahada ve hücumda baskı uyguladılar. Topa rakipten fazla sahip oldular. Takım olarak iyi mücadele ve yardımlaşmaları sonucunda 2 golü bulup devreyi galip bitirdiler. İkinci devrede 1 gol daha bulup maçta iyice rahatladılar. İkinci devre oyun planları 3 golü bulmaktı. Bunda da başarı oldular. Korner atışından gelen topta kalelerinde 1 gol gördüler. Teknik heyet oyuna doğru zamanda ve doğru oyuncu değişikliği yaparak zor bir mücadeleyi kazandılar.

Dumlupınar deplasmanda çok etkili oyun oynayamıyorlar. Oynanan müsabakada maç berabere iken kalelerinde talihsiz bir kaleci hatasından gol gördüler. Gol yiyince hemen demoralize oldular. Devreyi iki farklı skorla yenik kapattılar. Soyunma odasına moral ve motivasyonları sıfırdı. Tekrardan teknik heyetin oyuncularını sahaya hazırlayıp oyuna sokmak çok zordu. İkinci devrede oyuna yapılan müdahalelerde doğru olsa bile skora yansımadı.   Dumlupınar’ın orta sahasında problem olduğunu gördüm. Oyuna yön verecek, savunma ve hücum bölgesi ile pas trafiğini organize edecek oyuncusu yok. Celal ve Berke topla mesafe kat edecek bir oyunu düşünmeden oynadılar. Topa sahip olduklarında uzun pası tercih ettiler. Bunda da çok başarısızdılar. Orta saha oyuncuları üretken değildiler. Hücum oyuncuları iyi adamlardan kurulu olmasına rağmen, onlara pas trafiğini yapacak oyuncu maçta göremedim. Kanat savunma oyuncuları yalnız savunmayı düşünerek oynadılar. Yardımlaşma yapmadılar. Dumlupınar maçta hatalı golle başlasa bile orta sahada iyi organize olamadı ve kaybetti.

Hakem performansı biraz yukarıda olsa daha kolay olabilirdi. İlk devre sonlanırken G.Gücü’nden Hakan Altın’nın rakibine tokat atması Mehmet Malek sarı kartla değerlendirildi. Hakem taktiri bu oldu. Bana göre kırmızı olmalıydı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı