KıbrısManşet

Ortak parayla kokain aldılar

Aralarında Sayıştay Başkanı’nın şoförü Onur Şen ve avukat Nail Bünyat’ın da yer aldığı 6 kişi aleyhindeki, kokain soruşturması devam ediyor. Zanlılar 6 gün daha tutuklu kalacak

Devrim DEMİR

Narkotik ekiplerinin yakın takibinde olan ve hafta sonu Başpınar-Lapta bölgesinde gerçekleşen operasyonda tutuklanan Ali Bünyat, Nail Bünyat, Onur Şen, Günaltay Bahit, Ali Karausta ve Fırat Tanık aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Aleyhlerinde alınan 3 günlük tutukluluk süresinde, mahkeme emri ile zanlı Fırat Tanık’ın evinde arama gerçekleştiren polis uyuşturucu poşetlenmesinde kullanılan çok sayıda hazır boş uyuşturucu paketi ele geçirirken, zanlı ali Karausta’nın tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 60 Sterlin ve 400 TL nakit para bulundu.

Zanlılar, dün ek süre talebi ile yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine değinerek 6’şar gün daha tutuklu kalmalarına karar verdi.

Analiz raporu bekleniyor

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Zor, mahkemede verdiği ifadede uyuşturucu operasyonunun Lapta- Başpınar bölgesinde gerçekleştiğini söyledi.

Polis memuru Mustafa Zor, zanlı Ali Bünyat’ın kullanımındaki kiralık aracın polis tarafından durdurularak araçta arama gerçekleştiğini anlattı.

Zor, arama sonucu araçta ele geçirilen 2 gram kokain’in ardından zanlı Ali Bünyat ile beraber Nail Bünyat, Onur Şen ve Günaltay Bahit’in tutuklanarak Şen ve Bahit’in itirafları sonucu operasyonu devam ettirdiklerini kaydetti.

Zor, zanlılar Onur Şen ve Günaltay Bahit’in itirafları sonucu aralarında para toplayarak zanlı Fırat Tanık’a vererek zanlı Ali Karausta’dan uyuşturucu maddeyi temin ettiklerini belirtti.

Zor, zanlı Karausta’nın tespit edildiğini ve üzerinde 17 gram 17 paket kokain ve 1 gram Hintkeneviri ele geçirdiklerini anlattı.

Soruşturma memuru, ele geçirilen uyuşturucu maddenin önceki gün analiz yapılmak üzere Devlet Laboratuarına gönderildiğini ifade etti.

Boş paketler ve para ele geçirildi

Polis memuru, alınan üç günlük tutukluluk süresinde mahkeme emri ile zanlı Fırat Tanık’ın evinde arama yapıldığını uyuşturucu paketlenmesinde kullanılan çok sayıda boş uyuşturucu paketi tespit ettiklerini kaydetti.

Zor, zanlı Ali Karausta’nın ise tasarrufunda uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 60 Sterlin ve 400 TL nakit para ele geçirdiklerini belirtti.

Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, olayla bağlantılı 1 kişinin olduğundan şüphelendiklerini ve aranan emareler olduğunu ifade eden Zor, zanlıların altışar gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı