Köşe Yazarları

Onurlandıracak olmanın haklı gururu


Bir sanatçının, iş insanının, sporcunun ve modacının ürettiği işten aldığı en büyük haz nedir; diye soru soracak olsak belki de birçokları maddiyata dayalı cevaplarla karşılık verir.

Oysa ben gazeteci kimliğimle konuya baktığımda medya önünde olan bu insanların maddiyattan çok daha derin bir tatmin peşinde olduklarını görmekteyim. Elbette takdir ve alkıştır onları yaptığı işten dolayı en çok tatmin eden… Onlar bu takdiri ve alkışı kimi zaman sahnede, kimi zaman medya dünyasında ve sosyal medyada görürler ancak sanırım en çok kazandıkları ödüllerle manevi hazza ulaşırlar.

İşte bu hazzın bilinciyle bundan iki yıl önce düzenlediğimiz ödül gecesinin tekrarını, bu kez Havadis ailesi olarak kurumsal bir çerçevede organize edecek olmanın mutluluğunu siz değerli okurlarla paylaşmak beni oldukça heyecanlandırıyor.

Yıllardır günün her saati, haftanın her günü sizlerle sıcağı sıcağına paylaşmak için takip ettiğim kültür, sanat ve spor dünyasından öne çıkan isimleri onurlandırmak adına görkemli bir ödül gecesi düzenlemeye hazırlanıyoruz.

Bu bağlamda, Havadis Gazetesi Genel Müdür ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün’le yaptığımız görüşmeler sonucunda hak edenin onurlandırılacağı bir ödül gecesi gerçekleştirmek için kolları sıvadık. Ülkemize ve Havadis Medya Grubuna yakışır bir organizasyonla 4 Temmuz akşamı Türkiye’den ve ülkemizden ünlü ve önemli isimleri bir araya getireceğiz.

Ana sponsorumuz Malpas Hotel’in havuz başında yaşanacak olan “Havadis Ödül Töreni” bugüne kadar gerek şahsımın gerekse Havadis Medya Grubunun çok kez ödüle layık görüldüğü Türkiye’deki internet gazetecilerinin ödül törenlerinin bir emsali olacak. Havadis, iş, sanat ve spor dünyasından yıl boyunca öne çıkan isimleri ödüllerle takdir edecek.

Yıl boyunca günü gününe takip ettiğimiz değerli sanatçıları, sporcuları, iş insanlarını ve modacıları ödüllendirmek adına Havadis ailesi olarak böylesi büyük bir organizasyonu düzenleyecek olmanın gururunu yaşamaktayız.

Spor, kültür ve sanat bir ülkeyi yücelten en önemli değerlerdir. Buradan yola çıkarak, medyanın bu alanlarda emek veren sporcu ve sanatçılar yanında onlara sponsor olarak destek veren başarılı iş insanlarını da ödüllendirmesi ve bunu kamuoyuyla paylaşması gerektiğine inanmaktayım. Bu bağlamda Havadis ekibi olarak 4 Temmuz gecesi, hak kazananları ödüllendirmenin mutluluğunu yaşayacağız.

 

***

 

Bir spor yazarı olarak bu ödüllerin sporla ilgili kısmı benim için ayrı bir yere sahiptir. Bu sebeple, büyük bir heyecanla düzenlediğimiz “Havadis Ödül Töreni”nin Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde altı yıl başkanlık yapan bir gazeteci olarak benim için ayrı bir anlam taşıdığını söylemeden geçmek istemiyorum.

Bilindiği üzere Atakom Ltd. sponsorluğunda her hafta haftanın futbolcusu, hakemi ve teknik direktörünü seçerek para ve plaket ödülleriyle onurlandırmıştık. Şimdi de bir yıllık analizlerimiz ışığında ödül gecemiz aracılığıyla yılın futbolcusu, hakemi ve teknik direktörünü seçmeye hazırlanıyoruz. Üstelik onları ödüllerinin yanında para ve plaket takdimiyle de takdir edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ne mutlu ki sporumuz, sporcumuz var. Ne mutlu ki sanatımız, sanatçımız hayatımıza renk katıyor. Ne mutlu ki sanata, spora değer veren iş insanları yetiştirdik. Ve ne mutlu ki onları takdir edecek özgür bir medya dünyasının insanlarıyız. Biz gazetecilerin toplumu temsilen dağıtacağı bu başarı ödülleri, onları takdir ederken, bizlerin de mutluluğu olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı